پارس ناز پورتال

کودکان را هرگز به هوا پرتاب نکنید

کودکان را هرگز به هوا پرتاب نکنید

کودکان را هرگز به هوا پرتاب نکنید 

برخی از والدین برای بازی با فرزندان خود عادت بسیار بدی را پیش می گیرند و آن هم پرتاب کودکان به هوا است.این کار برای کودک بسیار خطرناک می باشد. پرتاب کردن خردسالان به هوا می تواند آن ها را بخنداند و ناشی از ذوق والدین باشد اما کاری بسیار خطرناک و مضر است چون باعث تجمع لخته خون و آسیب های خطرناک به مغز خواهد شد.

کودکان را هرگز به هوا پرتاب نکنید

آیا شما هم از افرادی هستید که هنگام سرگرم کردن کودکان کم سن و سال، آنها را اصطلاحا به هوا می اندازید و از خنده و شادی آنها لذت می برید؟محققان تاکید دارند که این اقدام و یا تکان دادن شدید کودک به هر دلیل، سلامتی و حتی زندگی آنها را به خطر می اندازد.

 

در یک مطالعه گسترده جدید، نظر صدها پزشک را در خصوص سندرم تکان کودک براساس موارد درمانی جویا شدند؛ نتیجه این بود که چنین رفتاری آسیب های جدی به کودک وارد می کند. آسیب های یاد شده می تواند کشنده و شامل هماتوم ساب دورال (تجمع خون در مغز)، خونریزی جدی شبکیه، کما و یا حتی مرگ شود.

کودکان را هرگز به هوا پرتاب نکنید

تکان دادن کودک زیر ۳ سال به احتمال زیاد هماتوم ساب دورال را در پی دارد.تکان دادن کودکان به احتمال زیاد یا بسیار زیاد به خونریزی شدید شبکیه دچار می شود و ۷۸ درصد پزشکان نیز از از احتمال مرگ و کما سخن گفتند.خون مردگی داخل مغز یا هماتوم ساب دورال (زیر سخت شامه) به خونریزی گفته می شود که تجمع خون و لخته (هماتوم ) در زیر خارجی ترین غشا از سه غشای پوشاننده مغز را به همراه دارد.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات