پارس ناز پورتال

کارت سوخت از اول مهرماه خداحافظی می کند

کارت سوخت از اول مهرماه خداحافظی می کند

کارت سوخت از اول مهرماه خداحافظی می کند 

کارت سوخت بنزین از اول مهرماه حذف می شود.این تصمیم را چند روز پیش مجلس تصویب کرد و اکنون به طور رسمی اعلام شد. با وجود مخالفت برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برخی کارشناسان و حتی نهادهای رسمی چون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حذف کارت سوخت بنزین، وزارت نفت عزم خود را برای حذف کارت سوخت بنزین جزم کرده است.

 

وزارت نفت پیشنهادی را به دولت ارائه کرده که در صورت موافقت دولت، کارت سوخت بنزین از ابتدای مهرماه حذف می شود اما استفاده از کارت سوخت با طراحی متفاوت نسبت به بنزین، در سوخت گیری خودروهای گازوئیل سوز ادامه خواهد داشت.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، 5 روز پیش در جریان ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون بودجه سال 1395 با حذف بند ح تبصره 14 قانون بودجه 1395 الزام دولت به حفظ کارت سوخت را برداشتند. با این کار، حفظ یا حذف کارت سوخت به دولت واگذار شده و دولت نیز اعتقادی به حفظ آن ندارد.

 

«عباس کاظمی» مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران روز گذشته با بیان اینکه تصمیم نهایی برای حذف کارت سوخت بنزین با دولت است و هنوز چیزی در این زمینه ابلاغ نشده گفت: از نظر ما دیگر نیازی به کارت سوخت بنزین نداریم و این عدم نیاز را در 16 ماه گذشته تست کره‌ایم.

 

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: با وجود اینکه 16 ماه است که هیچ الزامی برای استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه وجود ندارد و مردم با کارت سوخت جایگاه‌دار سوخت‌گیری می‌کنند و با وجود اینکه رشد مصرف انرژی در کشور بیش از 6 درصد بوده و رشد اقتصادی نیز بیش از 4 درصد گزارش شده،

 

رشد مصرف بنزین تنها 3.2 درصد بوده و این به معنای این است که رشد مصرف بنزین بدون استفاده از کارت سوخت کنترل شده است.از این رو، وزارت نفت پیشنهادی را به دولت ارائه کرده که در صورت موافقت دولت، کارت سوخت بنزین از ابتدای مهرماه حذف می شود اما استفاده از کارت سوخت با طراحی متفاوت نسبت به بنزین، در سوخت گیری خودروهای گازوئیل سوز ادامه خواهد داشت.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات