پارس ناز پورتال

ژست های مناسب دست در عکاسی

ژست های مناسب دست در عکاسی

ژست های مناسب دست در عکاسی 

در هنر عکاسی همیشه کوچکترین حالت های سوژه چک می شود و همه چیز دارای اهمیت است و در عکاسی از انسان ها حالت دست ها می تواند در گرفتن یک عکس زیبا کاملا تاثیرگذار باشد. هرگز چیزهای کوچک را نادیده نگیرید. این چیزهای کوچک می تواند اصول و قواعد ناچیز در ژست عکاسی نیز باشد.

 

هرگز از آن تلاش های زیاد، آن دقایق اضافی، آن کلمات ستایش و شکرگزاری و آن کارهای خوبی که می توانید انجام دهید ساده نگذرید. مهم نیست دیگران در مورد شما چه فکری می کنند مهم این است که شما درمورد خودتان چه نظری دارید. شما هرگز نمی توانید با نادیده گرفتن اصول و طفره رفتن از مسئولیت ها به نحو احسن همه چیز را انجام دهید. بنابراین شما خاص هستید اگر چیزهای کوچک را نادیده نگیرید.

 

یکی از کارهای کوچکی که نباید نادیده گرفت حالت دست ها در ژست عکاسی است که بیشتر عکاس ها و مدل ها را درگیر خود کرده است. شاید دست ها در ژست عکاسی چیزی اضافی به نظر بیاید ولی حالت دست ها معمولا به عکس حالتی کاملا طبیعی و ریلکس می دهد و باعث می شود پرتره ای بسیار عالی داشته باشیم.

 

معمولا با حالت دست هاست که می توان یک عکاس حرفه ای و باتجربه را از یک عکاس مبتدی و بی تجربه تشخیص داد.

ژست های مناسب دست در عکاسی

چگونه ژست دست بگیریم؟

در عکس های تبلیغاتی از مدل های دست استفاده می کنند و با نگه داشتن محصولات در دست های خود از آن ها عکس های تبلیغاتی گرفته شود. دست های این مدل ها بسیار زیباست. انگشت های کشیده، ناخن های زیبا و پوست لطیف و درخشان. هر چیزی که در دست هایشان بگیرند قیمتی و با ارزش به نظر می رسد.

 

متاسفانه همه آدم ها دست های زیبا ندارند بنابراین نکاتی را باید در عکاسی در رابطه با این افراد در نظر گرفت.

 

یکی از بایدها در این مسئله ناخن های تمیز است. یک عکاس باید همیشه از مدلهایش بخواهد ناخن های تمیز و لاک زده داشته باشند.

 

اگر صورت مدل ها آرایش دارد باید به دست ها هم کرم بزنید. هیچ چیزی بدتر از متفاوت بودن رنگ دست و صورت در عکس ها نیست.

 

حواستان به دست های مشت شده باشد. این حالت دست به کنترل اعصاب کمک می کند اما در عکاسی جلوه خوبی ندارد.

ژست های مناسب دست در عکاسی

 به گزارش پارس ناز بهترین ژست دست برای مردها در عکس این است که دست ها را طوری حالت دهند که گویی چیزی مثل مداد در دست دارند. یا مثل این که انگشتر را در انگشت می چرخانند.

ژست های مناسب دست در عکاسی

حالت دست به سینه به عکس های خانم ها حالت ظریف و زیبا می دهد اما نکته ای که باید در این جا رعایت کنید این است که دست ها را کمی آزاد بگذارید. فقط کافی است دست هایتان بازوها را خیلی ملایم لمس کند.

ژست های مناسب دست در عکاسی

از مدل ها در عکس بخواهید با دست هایشان در عکس کاری انجام دهند تا ژست آن ها کاملا طبیعی به نظر برسد. حالت بستن دکمهه ها، سائیدن دست ها به هم و مواردی از این قبیل عکس را کاملا طبیعی نشان می دهد.

ژست های مناسب دست در عکاسی

بازی کردن با موها یا بردن انگشت لا به لای موها ژستی است هم مناسب خانم ها و هم مناسب آقایان.

ژست های مناسب دست در عکاسی

گذاشتن دست ها روی کمر در ژست عکاسی باعث می شود کمر باریک تر نشان داده شود.

وقتی از مدل های عکس می خواهید که دست ها را روی قسمتی از صورت یا بدن تکیه دهند بدون شک آن ها با ملایمت این کار را انجام می دهند تا از حالت طبیعی نیندازند. دست ها معمولا در عکس های یک طرفه خوب به نظر می رسند زیرا به لاغر نشان دادن سوژه ها هم کمک می کند.

ژست های مناسب دست در عکاسی

ژست “دروازه بان” یکی از ژست های کلاسیک مناسب مردهاست. در این ژست مثل این می ماند که سوژه مورد نظر در حالت نا امنی قرار دارد. از حالت های ژست دروازه بان قرار دادن دست ها در جیب، آویزان کردن دست از بندینک کمربند یا حالت تنظیم قسمتی از لباس می باشد.

ژست های مناسب دست در عکاسی

در عکس های گروهی از مدل ها بخواهید که هر کدام ژست دست متفاوتی بگیرد زیرا باعث می شود عکس پویاتر به نظر برسد.

 

سایت بدونیم

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات