پارس ناز پورتال

اگر چرخش زمین متوقف شود چه خواهد شد؟

اگر چرخش زمین متوقف شود چه خواهد شد؟

اگر چرخش زمین متوقف شود چه خواهد شد؟ 

همانطور که می دانید زمین دو حرکت دارد حرکت وضعی که به دور خودش می چرخد و حرکت انتقالی که به دور خورشید می چرخد. اما اگر این حرکت متوقف شود چه اتفاقی خواهد افتاد. 

 

اگر گردش زمین متوقف :
وقتی گردش زمین متوقف شود، و اگر همان لحظه در نزدیکی خط استوا و یا سن‌فرانسیسکو باشید، بدن شما همراه با استخوان‌هایتان و با سرعت بالای 368 متر در ثانیه به فضا پرتاب خواهد شد.

 

افرادی که نزدیک قطب شمال و جنوب هستند، به علت این که زمین روی محور قطب شمال و جنوب خود درحال گردش است، در لحظات ابتدایی احتمالا جان سالم به‌در خواهند برد.

 

افرادی که در هواپیما هستند، به احتمال زیاد در اولین ثانیه‌ها نجات پیدا خواهند کرد.

 

بعد از توقف گردش زمین، سونامی‌های عظیمی مانند طوفان، تمام خشکی روی کره زمین را در بر خواهند گرفت.
هنگامی که بمب اتم منفجر می‌شود، طوفان‎هایی با سرعت بالا ایجاد می‌شود که در طبیعت چنین بادهایی روی نمی‌دهد. ولی اگر زمین از چرخش به دور خود متوقف شود، سرعت بادی که ایجاد خواهد شد به مراتب بیشتر از سرعت طوفان‌های اتمی خواهد بود، و باعث آتش سوزی در سرتاسر این سیاره خواهد شد.

 

وقتی که سونامی‎های بزرگ ایجاد شدند علاوه بر خشکی‎ها تا قطب شمال و جنوب رو نیز ادامه خواهد داشت.

 

هسته‌ی درونی زمین که خاصیت مذاب دارد، با توقف گردش زمین، متوقف خواهد شد. با توقف هسته‌ی زمین، میدان مغناطیسی زمین از بین خواهد رفت، و بنابراین امواج رادیواکتیو از خورشید به زمین نفوذ پیدا کرده و تمام موجودان روی کره زمین را نابود خواهد کرد.

 

نیمکره‌ای که به سمت خورشید خواهد بود، در اثر شدت تابش خورشید و امواج رادیواکتیو، عملا در آن جا حیات نابود خواهد شد، و در نیمکره‌ی دیگر زمین به علت نرسیدن نور خورشید باعث تشکیل یخبندان خواهد شد.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات