پارس ناز پورتال

ورزش کردن با معده خالی مضر است

ورزش کردن با معده خالی مضر است

ورزش کردن با معده خالی مضر است 

بسیاری اعتقاد بر این دارند که ورزش در اول صبح و ناشتا و با شکم خالی در لاغری و سلامتی موثر تر است اما حقیقت چیز دیگری است. ممکن است فکر کنید که ورزش کردن با معده خالی می‌تواند راهی باشد برای کاهش کالری‌های مصرفی و حتی می‌تواند چربی‌های بیشتری را در بدن بسوزاند، اما چنین کاری نتیجه معکوس و مخربی دارد.

 

ممکن است فکر کنید که ورزش کردن با معده خالی می‌تواند راهی باشد برای کاهش کالری‌های مصرفی و حتی می‌تواند چربی‌های بیشتری را در بدن بسوزاند، اما چنین کاری نتیجه معکوس و مخربی دارد.

 

به نظر متخصصان، ورزش کردن با معده خالی مثل این است که کسی بخواهد بدون بنزین با اتومبیل سفر کند. استفاده از میان‌وعده مناسب قبل از شروع ورزش، سوخت لازم را برای فعالیت‌های بدنی فراهم می‌کند و احساس شما را در حین ورزش کردن بهتر می‌سازد. اگر قرار است که صبح ورزش کنید، حتما یک میان‌وعده کوچک قبل از آن بخورید تا انرژی مورد نیاز بدن برای ورزش کردن را به شما برساند.

 

بهترین گزینه‌هایی که در دسترس شما قرار دارند، شامل این موارد می‌شوند: کربوهیدرات و پروتئین بدون چربی، مثل یک سیب و کره بادام‌زمینی، ماست یونانی همراه با انواع توت‌ها، عسل با شکلات انرژی‌زا.

 

متخصصان معتقدند که استفاده از میان‌وعده‌ها قبل از ورزش کردن، انرژی و سوخت مورد نیاز ورزش را فراهم می‌کند و مانع از به وجود آمدن احساس خستگی بیش از حد می‌شود. البته باید میان‌وعده‌هایی را انتخاب کنید که بدن شما با توجه به شرایط خاص خودش، بتواند آن را در طول ورزش کردن تحمل کند.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات