پارس ناز پورتال

همه چیز درباره کرم پودر صورت

همه چیز درباره کرم پودر صورت

همه چیز درباره کرم پودر صورت 

کرم پودر لایه ای از کرم است,به رنگ های مختلف تیره و روشن که روی پوست بصورت یک لایه زده میشود. کرم پودرها روص آرایش صورت تاثیر بسزایی دارند.کرم پودرها باید جزء مکمل آرایش شما باشند.با این وجود مانند تمامی مواد آرایشی دیگر،کرم پودر ها نیز با هر پوستی سازگار نیستند.

 

پیدا کردن ماده سازگار با پوست شما کار مهمی است. در این مقال به شما کمک میکنیم.

 

نیازتان را به نوع کرم پودر مشخص کنید

دو نوع اصلی وجود دارد یکی همراه با رنگدانه،و دیگری بدون رنگدانه.کرم پودرهای حاوی رنگدانه معمولا اساس آرایش را تشکیل میدهند. این مواد نه تنها باعث آسان کردن آرایش و خوابیدن مواد روی صورت میشوند،بلکه به نرمی و تیرگی پوست پوست نیز کمک میکنند.

 

ازطرف دیگر کرم پودرهای بدون رنگ ، بسته به میزان درصد اند رنگدانه های موجود در آن،باعث روشن شدن صورت میشوند.

 

به مواد تشکیل دهنده دقت کنید

مگر اینکه شما دارای پوست معمولی(نه خیلی خشک و نه خیلی چرب) باشید، به مواد سازنده ی کرم توجه بسیار کنید. امروزه برای هر نوع پوستی کرم مخصوص و سازگار وجود دارد.

 

اگر شما اگزما یا حساسیت پوستی دارید، توجه کنید که از کرم های معطر، سیلیکونی و یا خیلی چرب استتفاده نکنید.و به جای آن به دنبال مواد نرم و تسکین دهنده مانند سویا،آلوئه ورا بابونه و یا مواد معدنی مانند تیتانیوم دی اکسید و ضد آفتاب های مخصوص باشید. قبل از استفاده ی منظم توصیه میشود برای چند روز از این کرم ها بر روی بازوی خود امتحان کنید تا مطمئن شوید هیچ گونه حساسیتی ندارید.

 

درصورتی که زخم در حال بهبودی دارید و یا پوست صورتتان درمرحله خشکی،قرمزی و یا خارش موقتی قرار دارد، استفاده از این کرم ها را به حداقل خود برسانید.اگر دارای جوش های متعدد هستید، به دنبای کرم هایی دارای رنگدانه های سبز بگردید، این مورد به کاهش و برطرف کردن سرخی صورت کمک میکند.

 

کسانی که پوست چربی دارند،باید به دنبال کرم هایی با چربی کاهش یافته یا دارای شیرین بیان باشند،به دلیل آن که این مواد امکان رشد باکتری ها را کاهش میدهند.اگر پوست خشکی دارید،حتما از این کرم پودرها در ابتدا و میان آرایش استفاده کنید، چرا که این کار کمک بسیاری به نرمی و مرطوب کردن پوست میکند.

 

اگر به دنبال مرطوب کننده ها هستید، کرم شما باید حاوی موادی مانند عصاره ی جوجوبا و یا آووکادو باشد.
اگر نگران افزایش چین و چروک پوست هستید، این کرم ها به دلیل پرکردن منافذ و خط های صورت، راهکار خوبی میتواند باشد. استفاده از این کرم ها را به عادت روزانه تبدیل کنید. ویتامین سی موجود در آن نیز به درخشندگی بیشتر پوست کمک میکند.

 

از مقدار کافی استفاده کنید

کرم پودر ها به طور معمول فاصله ی مناسب مواد آرایشی تا پوست را حفظ میکنند.بنابر این باید اولین قدم در آرایش کردن باشد. اگر زیرچشمان خود احساس تورم کردید، کرم پودر را در یخچال نگهداری کنید. هوای سرد مواد التهاب زا را برطرف میکند.اگر پوست حساسی دارید، کرم را با انگشتان به صورت نمالید و تنها از قلمو استفاده کنید.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات