پارس ناز پورتال

نکاتی درباره چگونگی مصرف کردن روغن زیتون

مجموعه : رژیم و تغذیه

نکاتی درباره چگونگی مصرف کردن روغن زیتون

نکاتی درباره چگونگی مصرف کردن روغن زیتون 

روغن زیتون مصارف بسیار زیادی دارد و بسیار هم مفید است . نحوه مصرف روغن زیتون را باید یاد بگیریم و ما در ادامه آنرا توضیح میدهیم . روغن زیتون ماده مغذی منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ می باشد که سطح کلسترول خون را کاهش داده و به سلامت قلب و بهبود عملکرد مغز کمک می‌کند.

نکاتی درباره چگونگی مصرف کردن روغن زیتونروغن زیتون همچنین منبع طبیعی ویتامین E و حاوی اسیدهای چرب غیراشباع می باشد اما به دلیل تولید مواد شیمیایی که در روند حرارت دیدن آن رخ می‌دهد کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند گزینه سالمتری مثل روغن “کلزا” را که در فرانسه اغلب استفاده می‌شود برای طبخ غذا جایگزین روغن زیتون کنید.

نکاتی درباره چگونگی مصرف کردن روغن زیتوناین روغن برای سرخ کردن‌های ملایم مثلا :برای سیب‌زمینی و سبزیجات گزینه خوبی می باشد و جایگزینی مناسبی برای کره در غذاها می باشد. این روغن در ماهیتابه به خوبی گرم می‌شود و خطری برای سلامت بدن به همراه ندارد.کارشناسان برای تهیه غذاهای متفاوت، روغن‌های مختلفیرا پیشنهاد می‌کنند.

 

برای مثال برای غذاهایی که زیاد سرخ می‌شوند روغن نارگیل، برای سالاد روغن زیتون و برای پخت و پز با حرارت ملایم روغن کلزا و برای سالاد و انواع چاشنی‌ها، روغن کدو و روغن آووکادو را توصیه می‌کنند که بسیار مفید است.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات