پارس ناز پورتال

فناوری حلقه الكترونيک به جای کارت اعتباری

فناوری حلقه الكترونيک به جای کارت اعتباری

فناوری حلقه الكترونيک به جای کارت اعتباری

حلقه الكترونيک به جای کارت اعتباری در المپيک ريودژانيرو 2016 شيوه‌اي براي پرداخت پول در ازاي حريد كالا و خدمات توسط ورزشكاران حاضر در رقابت‌ها خواهد‌بود.45 ورزشكاري كه اين انگشترها را دريافت مي‌كنند،

 

افرادي هستند كه شركت ويزا اسپانسر آنها شده‌است، شركتي تمامي حقوق مالي رقابت‌هاي المپيك را در اختيار دارد و در اين رقابت‌ها تنها از كارت‌هاي ويزا براي انجام داد و ستد‌هاي مالي استفاده خواهد‌شد.

 

اين حلقه الكترونيك بدون نام پس از مذاكرات ميان مقامات شركت ويزا و ورزشكاراني انجام گرفت كه معتقد بودند كيف‌هاي پول و ديگر انواع پوشيدني‌هايشان ممكن است حين تعويض مداوم لباس در گوشه‌اي جا بمانند.

 

از اين رو به ابزاري نياز دارند كه آن را همراه داشته‌باشند بدون اينكه نگران جا ماندن آن باشند، و به راحتي از آن براي پرداخت استفاده كنند.زماني كه فرد اين حلقه ضدآب را به دست كند،‌ مي‌تواند با تكان دادن دست در برابر پايانه پرداخت حساب‌هاي خود را پرداخت كند.

 

اين حلقه به شارژ مجدد نيازي ندارد زيرا با هربار پرداخت مقداري انرژي بي‌سيم را از پايانه پرداخت به خود جذب مي‌كند. همچنين درصورتي كه حلقه گم شود، مي‌توان آن را با استفاده از يك گوشي هوشمند غيرفعال ساخت.

 

هيچ‌نوع اطلاعات خصوصي و هويتي روي اين حلقه حك نشده‌است و در عوض از شيوه‌ رمزنگاري ديجيتالي به نام tokenization براي جايگزيني اطلاعات حساس با كد‌هاي ديجيتالي استفاده مي‌شود از اين رو زماني كه حلقه گم شود، كسي نمي‌تواند از آن براي پرداخت استفاده كند.

 

منبع:ديسكاوری

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات