پارس ناز پورتال

عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید

عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید

عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید

فراری در تولید خودرو سابقه دیرینه دارد و هم اکنون هم یکی از برترین ها در جهان است. با هم نگاهی داشته باشیم به برترین ماشین های فراری که تا کنون تولید شده است. با برگزاری اولین سالگرد فراری IPO در اکتبر، طرفداران اسب سلطنتی (لقب فراری) میتوانند به جای آنکه صدها هزار دلار برای خرید زیورآلات گران قیمت فرانسوی پرداخت کنند، قسمت هایی از این خودرو را تنها با 50 دلار خریداری نمایند.

 

اما برای بسیاری از افراد، هیچ جایگزینی برای قدرت و حس زندگی که در فراری وجود دارد، نمی توان متصور بود.از زمانی که این خودروساز در سال 1947 شروع به تولید ماشین کرده است، شهرت و اعتبار آن روز به روز افزایش یافته تا جایی که اکنون به یک خودروساز افسانه ای تبدیل شده است

 

در واقع شرکت برای هر یک از مدل های خود سبک تبلیغاتی جدیدی که متفاوت از انواع تبلیغات گذشته است، در نظر می گیرد و به این ترتیب برای تولیدات خود ارزش قائل می شود.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیددر طول این سالها، فراری همواره به تولید ماشینهای ورزشی پرسرعت و قدرتمند مشهور بوده است و اخیراً به حوزه تولید سوپر ماشین ها نیز ورود کرده است. در همین ارتباط برای افرادی که فراری بخشی از علاقه مندی شخصی شان محسوب میشود، لیستی از بهترین مدلهای فراری در طول تاریخ حیات این خودرو ساز را آماده کرده ایم که در قسمت زیر می توانید مشاهده نمایید:

 

اینتر 166
این ماشین در طی سالهای 1648 تا 1950 ساخته می شد و ایده ساخت آن از مدلهای مسابقه ای 166 فراری آمده بود. این مدل از فراری اولین مدل پر فروش بین المللی فراری به شمار می رود.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدمدل 166 از یک موتور 12 سیلندر 2 لیتری با 90 اسب بخار قدرت بهره می برد.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدتستاروزا 250 TR
مدل 250 TR فراری که در سال 1957 ساخته شدیکی از بهترین و زیباترین مدل های خانواده تستاروسا به شمار می رفت.کلمه تستا روطا یا سرقرمز به موتور قرمزرنگ این ماشین اشاره دارد که در قسمت فوقانی جلوی ماشین قرار داشت.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید250 TR برای مسیرهای مسابقه ای به صورت اختصاصی طراحی شد و به مشتریان فراری در سراسر جهان فروخته شد. این ماشین از یک موتور 12 سیلندر 3 لیتری با 300 اسب بخاز قدرت بهره می برد.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدتستاروزا
این ماشین در طی سالهای 1984 تا 1996 تولید شد و علاقه مندان به ماشین با شنیدن نام تستاروزا در آن زمان، ماشین مدرن فراری را به یاد می آورند. طراحی منحصر به فرد این ماشین اسپورت به خاطر برنامه مشهور دهه 80 میلادی با نام Miami Vice بوده است.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدتستاروزا در بدو معرفی در زمان خودش لقب قدرتمندترین سوپر ماشین جهان را یدک می کشید چرا که از یک موتور 4.9 لینری 12 سیلندر با 390 اسب بخار قدرت استفاده می کرد.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدF40
این مدل از فراری در چهلمین سالگرد تاسیس فراری ساخته شد این ماشین سریع در واقع آخرین مدلی بود که بنیانگذار فراری یعنی انزو فراری قبل از مرگ خود به چشم دید.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدF40 در طی سالهای 1987 تا 1992 به فروش رفت. این ماشین هیچ حرفی را برای مسابقه در جاده های مختلف باقی نمیگذارد و در مورد لوکس بودن آن نیز کسی تردید ندارد. اما با یک موتور 8 سیلندر دوقلو توربوشارژ و حداکثر سرعت 201 مایل بر ساعت چه کسی به لوکس بودن توجه میکند؟
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدانزو فراری
این مدل از فراری از سال 2002 تا 2004 ساخته شد و به پاس زحمات بسیار بنیانگذار این خودروسازی مشهور نام آن را انزو فراری نهادند.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدبرخلاق ظاهر عجیبش اما قدرت موتور 660 اسب بخاری و رسیدن به حداکثر سرعت 218 مایل بر ساعت از این ماشین یه هایپر ماشین ساخته بود.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیددینو 246 GT
اگرچه دینو راه اجداد خود را ادامه نداد، اما دینو هم یک فراری است.این ماشین به واسطه نام فرزند انزو فراری که آلفردو(دینو) نام داشت، اینگونه نامگذاری شد و در طی سالهای 1969 تا 1974 ساخته شد.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیددر مقایسه با دیگر مدلهای این لیست،دینو تعداد سیلندر کمتری دارد و 195 اسب بخار قدرت این ماشین از یک موتور 2.4 لیتری 6 سیلندر می آید.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید308 GTS
این مدل از فراری در سال طلایی 1977 متولد شد.طراحی عجیب این مدل از فراری نیز برخاسته از یک برنامه تلویزیونی آن سالها با نام Magnum P.I است.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید308 GTS از یک موتور 2.9 لیتری 8 سیلندر با 255 اسب بخار قدرت بهره می برد.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدلافراری
اسب سلطنتی (لقب فراری) با خودروی هیبریدی 1 میلیون دلاری خود پا به قرن بیست و یکم گذاشت. از این مدل تنها 499 نمونه در سراسر جهان ساخته شد.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیداین ماشین از یک موتور 12 سیلندر 6.3 لیتری با 789 اسب بخار قدرت به اضافه یک موتور برقی با 161 اسب بخار قدرت استفاده می کند. به گزارش پارس ناز  این اسب سیاه فراری قادر است به شتاب 60 مایل بر ساعت تنها ظرف 3 ثانیه برسد و بر طبق گفته مسئولین فراری حداکثر سرعت این ماشین 217 مایل بر ساعت است. 
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید365 GTB/4, GTS/4 دیتونا
این مدل از فراری در دو شکل کانورتیبل اسپایدر و برلیندتا از سال 1968 تا 1973 ساخته شد. دیتونا 365 بدون تردید محبوب ترین مدل فراری در طول تاریخ است.این ماشین اسپورت زیبا اسم خود را از مسابقات سرعت 123 دیتونا در سال 1967 گرفته است.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدموتور 14 سیلندر 4.4 لیتری دیتونا با 352 اسب بخار قدرت، دقیقا مناسب این ماشین با طراحی منحصر به فردش است.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید250 GTO
یکی دیگر از ماشین های دوست داشتنی فراری بدون تردید 250 GTO هشت سیلندر است. این مدل از فراری به خاطر ظاهر زیبا و نادر و اصالت آن معروف بود.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدفراری 250 GTO با قیمتی معادل 38 میلیون دلار گران ترین ماشین تاریخ است که در یک حراجی به فروش رفته است. 
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیداسپایدر کالیفرنیا 250 GT
اسپایدر کالیفرنیای فراری جنجالی ترین و گران ترین ماشین فراری است که تا به حال ساخته شده است.شهرت افسانه ای این ماشین به خاطر حضور در فیلم جان هیوز در سال 1986 است. این ماشین در یک حراجی با قیمت 15 میلیون دلار به فروش رفت .
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیداسپایدر کالیفرنیا در طی سالهای 1952 تا 1962 در دو مدل چرخای نرمال و پهن به فروش رفت. این مدل از فراری با هدف حضور فراری در بازار آمریکا و کالیفرنیای آفتابی تولید شد.این ماشین از یک موتور 12 سیلندر 3 لیتری با 240 اسب بخار استفاده می کرد.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیدایتالیا 458 پر افتخار
این مدل از فراری هم یکی از محبوب ترین مدلهای ساخته شده توسط این خودروساز ایتالیایی به شمار می رود اما در رده های پایین 11 مدل برتر فراری قرار می گیرد. ایتالیا 458 در واقع تلفیقی از تکنولوژی مدرن و طراحی سنتی فراری محسوب می شود.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسیداین ماشین از یک موتور 8 سیلندر 4.5 لیتری با 570 اسب بخار قدرت استفاده می کند که آپشن توربو نیز در ان تعبیه نشده است. مدل 458 فراری بهترین 8 سیلندر فراری است که تاکنون ساخته شده است اما با وجود معرفی مدل 488 GTB با موتور توربو احتمالا بهترین 8 سیلندری خواهد بود که مدت زیادی آن را می بینیم.
عالی ترین ماشین های فراری تاریخ را بشناسید

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات