پارس ناز پورتال

طرز تهیه دسر پسته خوشمزه و بسیار عالی

مجموعه : آموزش آشپزی

طرز تهیه دسر پسته خوشمزه و بسیار عالی

طرز تهیه دسر پسته خوشمزه و بسیار عالی 

اگر میخواهید برای مهمانان خود سنگ تمام بگذارید ما به شما دسر پسته را پبشنهاد میدهیم. این دسر را اگر با ورقه های نقره ای تزیین کنید بسیار شکیل و زیبا خواهد شد. 

 

مواد لازم جهت تهیه دسر پسته :

1. آب : 850 میلی لیتر
2. مغز پسته : 225 گرم
3. شیر خشک پرچرب : 225 گرم
4. شکر : 500 گرم
5. هل , با دانه های له شده : 2 عدد
6. گلاب : 2 قاشق غذاخوری
7. زعفران نساییده : مقداری

 

مواد لازم جهت تزیین :

1. بادام پرک : 25 گرم
2. برگ نعناع : مقداری

 

طرز تهیه دسر پسته :

1. حدود 600 میلی لیتر و یا 1 پیمانه آب را داخل قابلمه بریزید و بگذارید بجوشد . پس از جوش آمدن آب , قابلمه را از روی حرارت بردارید و پسته را به مدت 5 دقیقه داخل آن بخیسانید . پسته ها را از آبکش رد نموده و پوست دوم آن ها را جدا نمایید .

 

2. پسته ها را داخل مخلوط کن خرد نمایید یا داخل هاون بکوبید .

 

3. شیر خشک را به پسته افزوده و خوب با هم مخلوط نمایید .

 

4. جهت تهیه شربت , باقی مانده آب و شکر را داخل ماهیتابه ای بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید . وقتی که مایع شروع به سفت شدن نمود , هل , زعفران و گلاب را به آن اضافه نمایید .

 

5. شربت را به مخلوط پسته اضافه نمایید و 5 دقیقه مرتب هم بزنید تا مخلوط کاملا سفت شود . اکنون مخلوط آماده شده را کنار بگذارید تا کم کم سرد گردد .

 

6. زمانی که مخلوط به اندازه کافی سرد شد , آن را با دست به صورت توپ هایی کوچک دربیاورید و با بادام پرک و برگ نعناع تزیین نمایید . قبل از آن که آن را سرو نمایید , بگذارید به اندازه کافی سفت شود و خودش را بگیرد .

 

توصیه سرآشپز جهت تهیه دسر پسته :

به جای این که پودر پسته آماده خریداری نمایید , بهتر است مغز پسته را خریده و خودتان آن را آسیاب نمایید . پودر مغزهای تازه طعم بهتری نسبت به آن هایی دارند که روغن طبیعی خود را از دست داده اند .

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات