پارس ناز پورتال

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینید

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینید

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینید 

شهرهای رنگارنگ که در و دیوار و خانه هایش را با رنگ های روشن و متنوع رنگ آمیزی کرده اند و با ورود به این شهرها احساس خوبی به انسان دست می دهد. همه جای دنیا ساختمان های دلگیر و آسمان خراش های کسل کننده وجود دارد. تقریبا همه جا کمبود رنگ در زندگی احساس می شود.

 

اما در میان تمام این یکنواختی ها در برخی کشورها خیابان های رنگارنگی مانند رنگین کمان و پر از حس زندگی وجود دارد.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدخیابان El Caminito در بوئنوس آیرس
این خیابان در اصل محل سکونتی برای مهاجران محسوب می شد. اما اکنون در همسایگی طبقه کارگران، سرشار از رنگ و معروف به هنر خیابانی است. ال کامینیتو قطعه ای است هفت رنگ سرشار از هنرمندان و کافه های روباز.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدشهر قدیمی Colmar در فرانسه
این شهر زیبای فرانسوی همانند شهرهای افسانه ای است. معماری منحصر به فرد دو فرهنگی این شهر شامل پنجره های کرکره ای فرانسوی و ساختمان های آلمانی است. کانالی که از کنار این شهر قدیمی رد می شود آن را به ونیز کوچک معروف کرده است.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدنیهاون در کپنهاگ
نمای رنگین ساختمان های این شهر آن را در ذهن ها حک می کند. واقعیت جالبی که در رابطه با این شهر هست این است که هانس کریستین اندرسن در یکی از خانه های همین شهر زندگی می کرده است.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدخیابان Rainbow Row در چارلستون، کارولینای جنوبی
چارلستون شهری است بسیار زیبا و خیابانی دارد به نام Rainbow Row. این خیابان از ۱۳ ساختمان در رنگ های زیبای پاستلی تشکیل شده و یکی از دیدنی های جذاب شهر به حساب می آید.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدشفشاون در مراکش
اطراف این شهر زیبای مراکشی را کوهستان ها احاطه کرده اند. معماری این شهر ترکیبی از معماری اسلامی و اسپانیایی به رنگ آبی است. این رنگ توسط مهاجران یهودی برای شهر تعیین شده تا آن را به رنگ آسمان و بهشت دربیاورند.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدخیابان Jellybean Row در جزیره نیوفاوندلند، کانادا
ممکن است زمستان های سرد و خاکستری کانادا بسیار کسل کننده باشد اما نه برای کسانی که در این خیابان زندگی می کنند. ساختمان های این خیابان در رنگ های قرمز، آبی، زرد و بنفش رنگ آمیزی شده اند و یکی از بهترین مکان ها برای عکاسی است.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدlas palmitas، مکزیک
لاس پالمیتاس یکی از کم درآمدترین مناطق در همسایگی مکزیک می باشد. دولت مکزیک در پی یک نوسازی شهری این منطقه را با هنر خیابانی تبدیل به بهشت کرد و حدود ۲۰۰۰ ساختمان تبدیل به هنر نقاشی انیمیشنی شده اند.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدخیابان Paseo Gervasoni در ولپریسو، شیلی
در این شهر بندری رنگ همه چیز است. به خصوص در خیابان پیاده روی Paseo Gervasoni. شیب این خیابان آن را بسیار جذاب و دیدنی کرده است اما دلیل اصلی برای بازدید از آن هنر است که می توان در دیوارهای رنگ آمیزی شده ساختمان های آن مشاهده کرد.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدمیدان بازار در ورشو
میدان بازار ورشو پر از ساختمان های زیبایی است که به قرن سیزدهم باز می گردد. بیشتر این ساختمان ها در جنگ جهان دوم تخریب شدند ولی دوباره بازسازی شده اند.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدخیابان Fondamenta Pontinello در جزیره بورانو، ایتالیا
جزیره رنگارنگ بورانو شهر ماهیگیران و هنرمندان با خانه های رنگین کمانی در کنار کانال آب سبز زمردین است. طبق گفته قدیمی های شهر ماهیگیران شهر خانه های خود رنگی کرده اند تا بتوانند از فاصله دور تالاب آن را بشناسند.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدخیابان Rue Crémieux در پاریس
این خیابان با خانه های رنگین مسکونی گوشه ای از بهشت است.

شهرهای رنگارنگ در جهان را ببینیدمنطقه Bo Kaap در کیپ تاون
این منطقه در همسایگی کیپ تاون بعد از آپارتاید رنگ ساختمان ها را تغییر داد و اکنون یکی از جاذبه های توریستی در این شهر محسوب می شود.

 

منبع:بدونیم

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات