پارس ناز پورتال

چرا زنان اقدام به کشیدن سیگار می کنند؟

چرا زنان اقدام به کشیدن سیگار می کنند؟

چرا زنان اقدام به کشیدن سیگار می کنند؟ 

زنان بسیاری در دنیا سیگاری هستند و آمار آنها به 200 میلیون نفر میرسد که آمار خوبی نیست.متاسفانه در ایران هم دختران سیگاری زیاد شده اند. از حدود یک قرن پیش زمانی که شرکت‌های دخانیات زنان را تبلیغات فریبنده هدف قرار دارند تعداد زنان سیگاری افزایش یافت.

 

وی ادامه داد: شرکت‌های دخانی تلاش کردند تا از طریق تبلیغاتی که مدل‌های جذاب و مورد پسند زنان را نشان می‌داد پیام‌های تبلیغاتی خود را با تمایلات زنانه و دخترانه متناسب کنند.

 

ابراهیمی گفت: این شرکت‌ها با پیام انتخاب خود را پیدا کنید و با نشان دادن زنانی از زمینه‌های قومی و نژادی مختلف زنان و دختران را هدف گرفتند این پیام نشان می‌داد که سیگار کشیدن با آزادی و قدرت زنان ارتباط دارد.

 

این کارشناس دخانیات گفت:‌ترفند دیگر این شرکت‌ها شامل پیشنهاد تخفیف غذا یا اجناس خانگی،‌هدیه دادن یا دفترچه تلفن یا لباس با خرید سیگار بود.

 

ابراهیمی گفت:‌در سال 2010 حدود 200 میلیون زن در سراسر جهان سیگار مصرف می‌کردند که نیمی از آنها در کشورهای با درآمد بالا و نیمی دیگر در کشورهای با درآمد پایین بودند.

 

وی تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد در سال 2010 در کشور ما نیز 9 دهم درصد دختران 13 تا 15 ساله و کمتر از یک درصد زنان 15 تا 64 ساله به صورت روزانه سیگار مصرف می‌کرده‌اند.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات