پارس ناز پورتال

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهان

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهان

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهان

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری را مجله فوربس مشخص کرده است,در این لیست 10 فرد اول فناوری جهان را میبینید.

 

1. بیل گیتس (با ثروتی معادل 77.2 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهانبنیان گذار شرکت مایکروسافت که این روزها در بنیاد بیل و ملیندا گیتس مشغول امور خیریه است، به کمک جهش مثبت در سهام شرکت مایکروسافت، بار دیگر به صدر فهرست ثروتمندترین افراد جهان بازگشت. طبق آمار سالیانه مؤسسه فوربس طی ۲۰ سال اخیر، او ۱۵ بار به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شده است.

 

2. لری الیسون (با ثروتی معادل 49.2 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهانبنیان گذار شرکت اوراکل که در لیست ثروتمند ترین افراد جهان، جایگاه پنجم را در اختیار دارد؛ اما در دنیای فناوری جایگاه دوم را دارا است. او که از بهترین دوستان استیو جابز بنیان گذار و رهبر افسانه ای اپل بوده، معتقد است بهترین دوران اپل متعلق به گذشته و در دوران حضور جابز بوده است.

 

3. جف بزوس (با ثروتی معادل 29.9 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهانبنیان گذار و مدیر عامل آمازون در لیست ثروتمند ترین افراد دنیا در رتبه هجدهم بوده، ولی در دنیای فناوری سوم است. او در سال ۱۹۹۴ متوجه شد که رشد استفاده از اینترنت نسبت به سال قبل ۲۳ برابر شده است! از این رو با ورود به دنیای تجارت اینترنتی در سال ۱۹۹۵ وب سایت آمازون را برای فروش کتاب راه اندازی کرد.

 

او که دوران کودکی پر تلاطمی را سپری کرده بود، در ادامه موفقیت هایش در سال ۲۰۱۳ روزنامه واشنگتن پست را نیز به قیمت ۲۵۰ میلیون دلار خریداری نمود.

 

4. لری پیج (با ثروتی معادل 29.2 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهاندیگر بنیان گذار و مدیر اجرایی گوگل، چهارمین فرد ثروتمند دنیای فناوری است. بر خلاف بسیاری از کارآفرینان که از خانواده هایی با سطح تحصیلات پایین به دنیا معرفی شده اند، خانواده او تحصیلکرده می باشند.

 

پدر او دکتر کارل ویکتور پیج، یکی از نخستین دانش آموختگان دکترای علوم رایانه ای از دانشگاه میشیگان و استاد علوم رایانه و هوش مصنوعی در دانشگاه ایالتی میشیگان و مادرش گلوریا پیج، استاد برنامه نویسی رایانه در دانشگاه ایالتی میشیگان است.

 

5. سرگی برین (با ثروتی معادل 28.9 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهاناو یکی از بنیان گذاران گوگل است و با لری پیج زمانی که در دانشگاه استنفورد مشغول تحصیل در دوره دکترا بود، آشنا شد. سرگی برین دارای خانواده ای تحصیل کرده است. پدر او استاد ریاضیات در دانشگاه مریلند و مادرش از پژوهشگران سازمان فضایی آمریکا، ناسا است.

 

6. مارک زاکربرگ (با ثروتی معادل 27.2 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهانیکی از بنیان گذاران و مدیر اجرایی فعلی فیس بوک است و بدون شک امسال خوشحال ترین فرد حاضر در مراسم دهمین سال تأسیس فیس بوک بود. مارک زاکربرگ جوانترین فرد حاضر در لیست ثروتمندترین افراد جهان است.

 

7. استیو بالمر (با ثروتی معادل 20.1 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهاناز سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ سمت مدیر اجرایی مایکروسافت را بر عهده داشت. او که از با سابقه ترین کارمندان مایکروسافت است، در سال ۱۹۸۰ به این شرکت پیوست. او در آن زمان ۳۰ امین کارمند و اولین مدیر تجاری مایکروسافت بود.

 

اجراهای پر شور و حرارت او هرگز از یاد هوادارانش نخواهد رفت؛ اگر چه بسیاری از منتقدان او عقب افتادگی سالهای اخیر مایکروسافت در معرفی محصولات مشتری پسند نسبت به رقیبانش را ناشی از سیاست های نامناسب او می دانند.

 

8. مایکل دل (با ثروتی معادل 17.6 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهانبنیان گذار و مدیر اجرایی شرکت دل که رؤیای سنین نوجوانی خود، یعنی ایجاد یک شرکت کامپیوتری را تبدیل به واقعیت کرد، بدون شک یکی از خود ساخته ترین کارآفرینان عصر حاضر است. او تاکنون در حدود یک میلیارد دلار از ثروت خود را از طریق بنیاد مایکل و سوزان دل، صرف امور آموزش و بهداشت نموده است.

 

9. پائول آلن (با ثروتی معادل 15.9 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهاناو و بیل گیتس در سال ۱۹۷۵ شرکت مایکروسافت را تأسیس کردند. در سال ۱۹۸۳ آلن بعلت بیماری از شرکت فاصله گرفت. با رشد مایکروسافت و افزایش ارزش سهام آن در بازار، آلن در سن ۳۰ سالگی تبدیل به یک میلیاردر شد. او به همین دلیل تصمیم گرفت روی پروژه های دیگری متمرکز شود.

 

او در صنایع مختلف و متعددی چون نرم افزار، سخت افزار، مخابرات بی سیم و شرکت های رسانه ای زیادی سرمایه گذاری کرده است.

 

10. چارلی ارگن (با ثروتی معادل 15.4 میلیارد دلار)

رتبه بندی بهترین افراد در زمینه فناوری و تکنولوژی در جهانچارلی اِرگِن در یکم مارس ۱۹۵۳ به دنیا آمد. وی یکی از مؤسسان و رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطی “اکو اِستار” است که بعدها به “دیش نت ورک” تغییر نام داد. ارگن یکی از چهره های شناخته شده در حوزه تجارت تجهیزات ارتباطی، ماهواره و رسانه محسوب می شود.

 

برگرفته از : زومیت

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات