پارس ناز پورتال

راز چمدان سری اوباما را بدانید

راز چمدان سری اوباما را بدانید

راز چمدان سری اوباما را بدانید 

اوباما رئیس جمهور آمریکا همیشه و در همه سفرهایش یک چمدان سری و محرمانه دارد که اسرار بزرگ کشور آمریکا در آن نهفته است. حضور یک افسر چمدان به‌دست در نزدیکی باراک اوباما رییس‌جمهوری امریکا در هر مکانی اعم از داخل یا خارج از آن کشور، باعث جلب توجه رسانه‌ها شده و سؤالاتی را درباره محتوای داخل این چمدان مطرح کرده است.

 

«بیل دیلی» رییس اسبق تشریفات نظامی کاخ سفید در کتابش در این باره می‌نویسد: «در این کیف، دو کتاب، یک کتابچه و یک کارت کوچک وجود دارد. یکی از این کتاب‌ها درباره گزینه هایی است که در صورت حمله اتمی به امریکا، می‌تواند به عنوان اقدامات انتقام جویانه انجام شود.

 

کتاب دوم، درباره پناهگاه‌های مستحکمی است که رییس‌جمهوری در مواقع اضطرار می‌تواند به آنها پناه ببرد. همچنین در این کیف، یک کتابچه درباره روش‌های ارتباطی در وضعیت اضطراری و همچنین یک کارت کوچک وجود دارد که با ارسال رمزهای روی آن، می‌توان فهمید دستور شلیک بمب اتمی توسط شخص رییس‌جمهوری امریکا صادر شده است».

 

«پیت میتزیگر»، سرهنگ سابق نیروی دریایی امریکا که در دوره رونالد ریگان وظیفه حمل این چمدان را به عهده داشته است، در این باره گفت: «در آن دوره، تمرکز فراوانی داشتم؛ زیرا زمان میان هشدار و اجرا، بسیار کم بود و می‌بایست در هر لحظه‌ای آماده می‌بودم. بنابراین می‌بایست کاملا به رییس‌جمهوری نزدیک باشم».

 

«کینگستون رییف»، کارشناس امور تسلیحات، نیز در این باره گفت: «این چمدان می‌تواند قدرت بی‌نظیری را کنترل کند؛ زیرا امریکا ۹۰۰ کلاهک هسته‌ای دارد که توان تخریبی هر کدام از آنها ۲۰ برابر بمبی است که در حمله به هیروشیما مورد استفاده قرار گرفت.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات