پارس ناز پورتال

رازهای زندگی خوب و با معنا

رازهای زندگی خوب و با معنا

رازهای زندگی خوب و با معنا 

اگر می خواهید در زندگی با خیالی آسوده زندگی کنید می توانید همدلی با دیگران و مهربان بودن با اطرافیان را در دستور زندگی خود داشته باشید. ممکن است شما فکر کنید که خوبی کردن به دیگران خیلی سخت است، اما اگر قوانین زیر را به خاطر بسپارید آن دور از دسترس نخواهد بود.

 

با دیگران همدلی کنید
متاسفانه همدلی کردن مدتهاست از یاد رفته و ما در دنیایی زندگی می کنیم که مردم بیش از اینکه به دیگری توجه نشان دهند در خود غرق شده و فقط خود و نیاز خود را می بینند.سعی کنید به دیگران نزدیک شده و غم واندوه و سختی هایشان را درک کنید.دست یاری به سوی آنها دراز کنید و دوست شان بدارید.

 

محبت کنید
مردم با روش های بسیار ساده ای به یاد شما می افتند. مثلا اینکه چه احساسی به آنها می دهید؟ روحیه شان را بهتر می کنید؟کاری می کنید که نسبت به خود احساس خوبی داشته باشند؟آیا آنها دوست دارند بیشتر وقت شان را با شما بگذرانند زیرا شما انرژی بسیار خوبی به آنها می دهید و به طور کل دیدتان به زندگی مثبت است؟

 

یا برعکس دایما غر می زنید و شکوه دارید و این کارها را آنقدر انجام می دهید که آنها از کنارتان به دورترین مکان گریخته و هرگز نزد شما برنمی گردند؟اگر چنین رفتاری ندارید جای خوشحالی است در غیر اینصورت خیلی ناامید نباشید زیرا به طور قطع توان تغییر آن را خواهید داشت.

 

فقط باید طرز تفکر و کلماتی را که به کار می برید را تغییر داده و درست عمل کنید. اجازه دهید مردم وقتی شما را می بینند احساس خرسندی کنند.

 

درس های زندگی را که خود آموخته اید به دیگران نیز بیاموزید
هرچه مسن تر می شویم، آموخته هایمان نیز بیشتر می شوند. هرچه جلو می رویم بهتر می آموزیم که با زندگی و موضوعات مختلف چگونه برخورد نماییم.بنابراین بهتر است آموخته های خود را به نسل بعد از خود نیز منتقل نمایید.البته لازم نیست حتما تجربه هایتان را فقط به نسل آینده منتقل کنید، شما می توانید تجربه هایتان را در اختیار هرکس که لازم داشت بگذارید و کمک کنید او خطاهای شما را تکرار نکند.

 

به دیگران اهمیت دهید
دنیایی که در آن زندگی می کنیم برای پول ارزش بسیار زیادی قایل است. البته خود پول هیچ مشکلی ندارد و همه ما دوست داریم که پولدارباشیم.اما اگر شما بیش از حد در پول ، قدرت و موفقیت های خود غرق شوید ممکن است فراموش کنید که وجود مردم چقدر مهم است.بنابراین توصیه می شود که نگاهی دوباره به زندگی تان بیندازید و با دیگران با عشق و احترام رفتار کنید.

 

حتی با دشمنان تان رفتار مناسبی درپیش گیرید. یاد بگیرید همان رفتاری را که با رئیس یک سازمان دارید با آبدارچی نیز داشته باشید.

 

چه چیزی را دوست دارید؟
دوست دارید هنرمند باشید؟ عاشق نوشتن هستید؟ یا می خواهید ماهیگیری کنید؟ببینید به چه کاری بیش از همه علاقه دارید و برای رسیدن به آن تلاش کنید و آن را بیشتر انجام دهید.حتی ممکن است بتوانید آن کار خاص را به حرفه ای پردرآمد تبدیل نمایید.

 

حتی اگر لازم است که برای مهارت داشتن در کار مورد نظرتان در کلاس های آموزشی ثبت نام کنید، حتما این کار را انجام دهید.هیچ چیز به اندازه انجام دادن کار مورد علاقه به زندگی معنا نمی بخشد.

 

پول تان را در راه درست خرج کنید
می توانید با استفاده از درست خرج کردن درآمدتان، به زندگی تان مفهوم زیباتری ببخشید.مثلا به جای خریدن یک خانه بزرگ که دیگران را تحت تاثیر قراردهید، می توانید خانه ای کوچکتر خریده و با باقی پول تان به اعضاء خانواده تان کمک کنید. یا حتی در امور خیریه شرکت کرده و به کمک نیازمندان بشتابید.این کارها باعث می شوند مردم شما را هرگز فراموش نکنند و زندگی پرمعنایی داشته باشید.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات