پارس ناز پورتال

دستور تهیه خیارشور 24 ساعته

دستور تهیه خیارشور 24 ساعته

دستور تهیه خیارشور 24 ساعته 

معمولا برای تهیه خیار شور باید روزهای زیادی صبر کرد اما در این آموزش ما برای شما دستور تهیه خیارشور در عرض 24 ساعت را آموزش می دهیم. 

 

مواد لازم

خیار تازه 1 کیلوگرم
پیاز 2 عدد
نمک به میزان دلخواه
سرکه سیب یا سرکه سفید 2 فنجان
زردچوبه 1/4 قاشق چایخوری
تخم خردل( اختیاری) 3 قاشق غذاخوری
فلفل قرمز خشک شده 1-3 عدد
شکر 1/2 فنجان

دستور تهیه خیارشور 24 ساعتهدر تهیه خیار شور سنتی به یک الی دو هفته زمان نیاز است. اما با این روش می توانید در عرض 24 ساعت خیارشورهایی خوش طعم و ترد داشته باشید. طرز تهیه خیارشور یک روزه بسیار آسان و سریع است.

 

طرز تهیه: خیارها را بشویید و آن ها را حلقه حلقه کنید. نیازی به گرفتن پوست خیار نیست. برای خیارشور بهتر است از خیارهای سفت استفاده کنید. پیازها را نیز پوست بکنید و ریز خرد کنید. سپس خیارها و پیازهای خرد شده را در یک آبکش بزرگ بریزید. به میزان دلخواه روی آن ها نمک بپاشید و با هم خوب مخلوط کنید.

 

روی آبکش را تا آلودگی و حشرات به آن نفوذ نکند و اجازه دهید خیار و پیاز 1 ساعت در آبکش بمانند تا آب اضافی آنها خارج شود و خشک شوند.سرکه، شکر، نمک، زردچوبه، تخم خردل و فلفل قرمز را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. زمانی که مایع به جوش آمد، حرارت را کم کنید و خیار و پیاز خرد شده را به آن اضافه کنید. 2 دقیقه خیارها را بجوشانید سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

 

یک یا دو شیشه آماده کنید. خیارشورها را داخل شیشه ها بریزید. درب آنها را محکم ببندید و داخل یخچال قرار دهید. بعد از 24 ساعت خیارشور یک روزه شما آماده است و می توانید از طعم آن لذت ببرید.

 

نکته: این خیارشور فوری بعد از یک روز آماده خوردن است، اما اگر خیارشورها یکی دو روز بیشتر در یخچال بمانند طعم بهتری پیدا می کنند و بهتر جا می افتند.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات