پارس ناز پورتال

خوردن چای نعناع و کاهش استرس

خوردن چای نعناع و کاهش استرس

خوردن چای نعناع و کاهش استرس 

چای نعناع علاوه بر کاهش استرس کلی خاصیت دیگر هم دارد که در زیر همه آن ها لیست شده اند. بخوانید و به مصرف چای نعناع روی آورید. هیچ چیز پس از یک روز طولانی در محل کار نمی تواند همانند یک لیوان چای نعناع دلچسب و برای سلامتی مفید باشد. نعنا گیاهی است که بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و دارای فواید دارویی بسیاری است. نوشیدن این چای آرامش ذهن و بدن را بدنبال خواهد داشت.

 

کاهش استرس

یکی از مزایای اصلی این نوشیدنی کاهش استرس است. قبل از رفتن به خواب می توانید جرعه جرعه از این چای گیاهی بنوشید تا خواب راحتی داشته باشید. نعناع همچنین علائمی نظیر میگرن ، سردرد ، نراحتی معده را که به علت اضطراب و استرس بوجود می آیند ،به حداقل می رساند.

 

لبخند

نعنا بعنوان یک عنصر ضروری در محصولات مراقبت از دندان نظیر خمیر دندان و دهانشویه برای جلوگیری از بروز بیماری لثه به کار می رود. از مهمترین مزایای این چای این است که از بوی بد دهان جلوگیری می کند و نوشیدن این چای در حفظ سلامت دهان و دندان موثر خواهد بود.

 

افزایش سیستم ایمنی بدن

چای نعنا بعنوان یک نوشیدنی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن بشمار می آید که حاوی مواد مغذی نظیر فسفر ، ویتامین B و کلسیم است که در تقویت سیستم ایمنی بدن ، به حداقل رساندن بیماری ها و عفونت در بدن نقش دارد.

 

کاهش رشد موهای زائد

نوشیدن چای نعنا هیرسوتیسم را که بیماری است در زنان که موهای زائد در نواحی صورت ، سینه و پاها به علت ترشح بیش از حد هورمون مردانه آندروژن رشد می کنند ، کاهش می دهد.

 

از بین بردن حالت تهوع

یکی از رایج ترین فواید چای نعناع کاربرد آن در درمان حالت تهوع است. حالت تهوع ممکن است به دلایل گوناگون از جمله بعد از خوردن ، مسافرت و بارداری ایجاد شود.

 

کاهنده درد

نوشیدن چای نعنا جرعه جرعه در بهبود گرفتگی های قاعدگی و دیگر اسپاسم های عضلانی نقش دارد. همچنین این نوشیدنی در کاهش درد روده بخصوص در کودکان نقش دارد.

 

سلامت معده

چای نعناع اغلب بعنوان تسکین دهنده معده استفاده می شود که نوشیدن آن بسیاری از امراض معده و مشکلات دستگاه گوارش را بهبود می بخشد. بعلاوه این نوشیدنی در درمان سندروم روده تحریک پذیر و یبوست موثر است.چای نعناع روند هضم را بهبود می بخشد و برای درمان التهاب دستگاه گوارش از آن استفاده می کنند.

 

چای نعناع یک روش درمانی برای بهبود مشکلات سوزش سر دل و سنگ کیسه صفرا است و نفخ معده را تسکین می دهد.

 

از دیگر مزایای چای نعناع می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ـ کاهش اشتها
ـ تسکین خارش پوست
ـ افزیش قدرت ذهنی
ـ کنترل هرپس سیمپلکس

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات