پارس ناز پورتال

تنبلی و افسردگی را شکست دهیم

تنبلی و افسردگی را شکست دهیم

تنبلی و افسردگی را شکست دهیم 

آیا صبح ها از رختخواب بلند نمی شوید و برای انجام کارها حس و حال ندارید و اگر هم کاری می کنید با بی حالی است؟ یكی از بهترین راه‌های غلبه بر تنبلی و افسردگی توان و انجام سریع‌تر كارها آن است كه قبل از شروع، تمام چیزهایی را كه برای انجام كارمان نیاز داریم آماده كنیم و دم دست بگذاریم.

 

وقتی مقدمات و ابزار كار آماده باشد مانند یك تیرانداز، تفنگ آماده و پر در دست داریم و یا مانند یك كمانگیر تیر را در كمان گذاشته، به عقب كشیده و آماده تیراندازی هستیم.حالا فقط كافی است تصمیم بگیریم و از مهمترین كار شروع كنیم.

 

واقعاً حیرت‌انگیز است. چه كتاب‌ها كه هرگز نوشته نمی‌شوند، چه درجات علمی كه هرگز اخذ نمی‌شوند و چه بسیار كارهایی كه می‌توانستند زندگی آدم‌ها را دگرگون كنند اما هرگز به انجام نرسیدند، فقط به این دلیل كه مردم اولین قدم را كه تهیه‌ مقدمات است، برنداشتند.این كار درست مانند آماده كردن مواد مورد نیاز برای درست كردن یك غذاست.

 

تمام اطلاعات، گزارش‌ها، جزئیات كار، مقالات، وسایل كار و هر چیزی را كه برای انجام و اتمام كار نیاز دارید جمع‌آوری کرده همه را دم دست می گذاریم.در بسیاری موارد وقتی از افراد در مورد کاری که قرار بوده انجام دهند پرسیده می‌شود می‌گویند؛ «تقریبآ تمام شده».

 

اما متأسفانه واقعیت این اسـت كـه «تقریباً تمام شده» به احتمال زیاد به این معنی بوده اسـت كه « هنوز شروع نشده». نگذارید این اتفاق برای شما بیافتد.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات