پارس ناز پورتال

ترک های پوستی و علت بوجود آمدن آن ها

ترک های پوستی و علت بوجود آمدن آن ها

ترک های پوستی و علت بوجود آمدن آن ها 

افراد بسیاری را دیده ایم که روی صورت یا پشت دست های خود ترک های پوستی دارند.چرا این ترک ها روی پوست ما ایجاد می شوند؟ احتمالا همه‌ی ما درجاهایی از بدن‌مان مانند بازوها، ران، باسن و شکم ترک‌های پوستی داریم. این خطوط سفید مایل به صورتی اصلاً ظاهر زیبایی به بدن نمی‌دهند.

 

احتمالا همه‌ی ما درجاهایی از بدن‌مان مانند بازوها، ران، باسن و شکم ترک‌های پوستی داریم. این خطوط سفید مایل به صورتی اصلاً ظاهر زیبایی به بدن نمی‌دهند. ببینیم علت به وجود آمدن آنها چیست:

 

بارداری

بارداری یکی از دلایل عمده‌ی ایجاد ترک‌های پوستی است. اغلب زنان بعد از زایمان متوجه آنها می‌شوند. علتش آن است که وقتی بدن دچار انبساط می‌شود، اندازه‌ی پوست کش می‌آید و اگر به قدر کافی آب نداشته یا مرطوب نباشد، این خطوط را به وجود می‌آورد.

 

افزایش سریع وزن

اگر در پی آن هستید که حجم بدن تان را در یک بازه‌ی کوتاه زیاد کنید، پس منتظر ترک‌های پوستی باشید. وقتی بدنتان به سرعت حجیم می‌شود کورتیزول بیشتری می‌سازد که به ترک‌های پوستی می‌انجامد.

 

کاهش شدید وزن

حتی کاهش وزن هم در زمان کم می‌تواند دلیل ترک‌های پوستی در بدن باشد. این اتفاق، شوک شدیدی به بدنتان وارد کرده و خطوطی را در آن ایجاد می‌کند.

 

استفاده‌ی زیاد از کرم‌های استروئیدی

کرم‌هایی که حاوی استروئید هستند اغلب زمانی که زیاد از آن‌ها استفاده شود باعث به وجود آمدن ترک‌های پوستی می‌شود. اگر مجبورید از کرم استفاده کنید، بهتر است از نرم‌کننده‌ای استفاده کنید که آب پوستتان را تأمین کند.

 

عدم تعادل هورمونی

تغییر در تعادل هورمونی هم دلیل دیگر بروز ترک‌های پوستی است خصوصا اگر این تغییر سریع باشد. ممکن است یکی از این تغییرات به خاطر وضعیت پزشکی خاصی رخ دهد.

 

عوامل ارثی

اگر ترک‌های پوستی شما به خاطر هیچ‌یک از عوامل بالا نباشد، به احتمال زیاد ارثی‌اند. بسیاری از افراد از سندروم مارفان یا سندروم اهلرز-دنلوس رنج می‌برند که به خاطر اختلالات ژنتیکی بافت‌های متصل به هم رخ می‌دهد.

 
 
Xبستن تبلیغ
تبلیغات