پارس ناز پورتال

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

ترفند از بین بردن انواع بوی بد 

از بوی بد سطل زباله گرفته تا بوی بد مرغ روی دست ها که می تواند برای ما آزار دهنده باشد. شما می توانید با ترفندهای زیر این بوها را رفع کنید. با برخی بوها مانند بوی رنگ تازه مشکل دارید و نمی توانید تحملشان کنید؟همین حالا در آشپزخانه خود وسائلی دارید که می توانید به کمکشان جلوی انواع بوهای بد را بگیرید. در این مقاله می خواهم همه این موارد را به شما معرفی کنیم.

 

از بین بردن بوی ماهی از روی دست

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

اگر می خواهید ماهی بپزید و نگران این هستید که در طول آشپزی دستهایتان بوی بد ماهی بگیرد، قبل از اینکه دست به ماهی بزنید یک لیمو را از وسط دو نیم کنید و روی دست هایتان بکشید. اگر بعد از تمام کردن پخت و پز بوی ماهی همچنان مقاومت کرد، دستهای خود را مرطوب کنید و با جوش شیرین بسابید، سپس آب بکشید تا بو از بین برود.

 

از بین بردن بوی بد سطل زباله

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

هر بار که کیسه زباله را عوض می کنید در انتهای آن جوش شیرین بریزید تا بوی بد نگیرد. جوش شیرین یکی از موثر ترین مواد از بین برنده بو طبیعی است، و از بد بو شدن محیط جلوگیری می کند.

 

از بین بردن بوی ماهی سرخ کرده

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

برای اینکه از باقی ماندن بوی ماهی سرخ کرده تا چند روز پس از پختنش در آشپزخانه جلوگیری کنید، قبل از سرخ کردنش به روغن آن کمی کره بادام زمینی اضافه کنید.

 

از بین بردن بوی ماندگی یخچال

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

راه های زیادی وجود دارد تا کاری کنید یخچالتان بوی تازگی بدهد: در یک کاسه پهن و کم عمق مقداری قهوه خرد شده بریزید و داخل یخچال یا فریزر قرار دهید، بگذارید یک شب بماند تا بوی بد را به خود جذب کند. از دیگر مواردی که به خوبی بوی بد را به خود جذب می کنند می توان چای کیسه ای را نام برد،

 

سه تا چهار عدد چای کیسه ای را اطراف یخچال قرار دهید تا جلوی بو بد را بگیرند. اگر چای کیسه ای ندارید، یک عدد سیب زمینی را پوست بکنید و از وسط به دو قسمت تقسیمش کنید، هر قسمت سیب زمینی را در یک قفسه یخچال قرار دهید. وقتی نیمه بریده شده سیاه رنگ شد، روی آن را ببرید

 

و دوباره اخل یخچال برگردانید تا از بوی بد جلوگیری کنند. اگر یخچالتان آنقدر بو گرفته که باید یک تمیز کاری حسابی انجام دهید، ابتدا داخلش را خالی کنید و سپس با آب گوجه فرنگی رقیق نشده روی قفسه ها بکشید، در پایان قفسه ها را با آب گرم بشویید.

 

از بین بردن بوی چربی از آشپزخانه

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

دفعه بعد که هنگام سرخ کردن چیزی از چربی استفاده کردید یک کاسه سرکه سفید را بیرون قرار دهید. بوی بد جذب سطح کاسه می شود و اجازه نمی دهد بوی بد ناشی از چربی فضای آشپزخانه را اشغال کند.

 

از بین بردن بوی رنگ تازه

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

یک رنگ تازه روی دیوار های خانه می تواند فوق العاده هیجان انگیز و جذاب باشد، اما بوی رنگ می تواند از این خوشی بکاهد. یک قاشق غذاخوری عصاره وانیل را در یک گالن رنگ ترکیب کنید، تا بوی تیز رنگ کمی شیرین تر شود.

 

ظرف باقی مانده غذاها

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

اگر در یک ظرف نگهداری غذا چیزی گذاشته بودید که بویش همچنان روی آن باقی مانده بود، مقدار سس خردل زرد در انتهای ظرف بریزید و تا نیمه از آب گرم پرش کنید. مایع را با ارام تاب دادن به اطراف ظرف ببرید، اجازه دهید به مدت پانزده دقیقه همینطور بماند و سپس بشویید.

 

از بین بردن بوی بد ماشین

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

کسانی که حیوان خانگی دارند ممکن است زیاد با مشکل بوی بد ماشین مواجه شوند، برای از بین بردن این بو، یک فنجان خردل خشک را در سه گالن آب حل کنید، و محلول را روی ماشین و تایرها و کفی آن بریزید.

 

از بین بردن بوی ماشین ظرف شویی

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

برای اینکه بوی بد ماشین لباسشویی خود را از بین ببرید، یک فنجان از جوش شیرین را در انتهاب ماشین ظرفشویی قرار دهید و آن را روی چرخه شستشو روشن کنید. اگر بوی بد همچنان ادامه پیدا کرد، مقداری دیگر جوش شیرین با داخل ماشین ظرفشویی بپاشید

 

اما این بار تا استفاده بعد نمی خواهد آن را بشویید. برای اینکه از همان ابتدای جلوی بو را بگیرید در هر بار استفاده به مواد شوینده یک دوم فنجان آب لیمو اضافه کنید.

 

از بین بردن بوی بد کفش ها

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

برای اینکه بوی بد کفش ها کل خانه را برندارد کافیست داخل هر کدام از کفش ها قبل از استفاده مجدد یک برگ مریم گلی قرار دهید. برگ مریم گلی رایحه ای سبک دارد و ضد باکتری نیز هست، که همین دو ویژگی جلوی بوی بد را در کفش می گیرید.

 

از بین بردن بوی دوده یا غذا در آشپزخانه

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

شام دیشب باعث شده بوی بدی در فضای آشپزخانه بماند؟ یم پارچه تمیز کاری را با سرکه خیس کنید، و در فضای اتاق بچرخانید تا هر بویی را از بین ببرد. روش بعدی این است که دو لیمو را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و داخل یک سینی پخت قرار دهید. سپس فر را تا دمای ۲۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید

 

و لیموها را ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بپزید. همین که زمان پخت کامل شد، اجازه دهید در فر باز بماند تا این ضد بوی طبیعی به صورت شگفت انگیزی هوای آشپزخانه را از هر بویی پاک کند.

 

از بین بردن بوی بد پا

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

در مرحله اول باید از بد بو شدن پا توسط کفش جلوگیری کنید، برای این کار هر شب ۲۰ دقیقه پاها را در حمام چای بشویید. بعد از دو هفته باید متوجه کاهش در عرق کردن و بوی پا شوید. راه حل دیگری که وجود دارد ریختن یک ترکیب ۵۰/۵۰ از جوش شیرین و نشاسته ذرت برای جذب عرق از پا و کفش است، این ترکیب را هر روز صبح داخل کفش بریزید.

 

از بین بردن بوی مواد شیمیایی داخل فر

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

مواد شوینده شیمیایی برای فر شاید ضروری باشد اما باعث می شود فر بوی تندی بگیرد و هنگام استفاده بعدی این بو غذایتان را تحت تاثیر قرار دهد. برای جلوگیری از این بو، بعد از اینکه فر را با این مواد تمیز کردید با یک اسفنج داخل که به سرکه آغشته کردید داخل فر بکشید. قبل از اینکه دوباره فر را روشن کنید اجازه دهید سرکه کاملا خشک شود.

 

 از بین بردن بوی بد مایکروفر

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

مایکروفرتان را تمیز کردید و هیچ لکه ای ندارد، فقط مشکل بوی بدش است. برای از بین بردن بوی نامطلوب آن، به مدت یک دقیقه با درجه بالا چند قاشق چای خوری عصاره وانیل را مایکروفر کنید. اجازه دهید وانیل خنک شود و اگر لازم بود این کار را تکرار کنید.

 

بوی شیر سوخته

ترفند از بین بردن انواع بوی بد

وقتی شیر گرم می کنید فقط کافیست یک لحظه از اجاق چشم برگردانید تا شیر سر برود. وقتی شیر در ظرفی که آن را گرم می کنید می سوزد انتهای ظرف را خیس کنید و با نمک بپوشانید. اجازه دهید ظرف به مدت ۱۰ دقیقه به همان شکل بماند، سپس بشوییدش.

 

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات