پارس ناز پورتال

بهترین دستور تهیه مربا و مارمالاد هلو

بهترین دستور تهیه مربا و مارمالاد هلو

بهترین دستور تهیه مربا و مارمالاد هلو 

هلو میوه خوشمزه ای است که برای مربا و مارمالاد هم بسیار مناسب می باشد. کافی است یکبار مربای هلو را میل کنید. 

 

مربا و مارمالاد هلو

هلو 500 گرم . شکر 3 لیوان . اسانس وانیل چند قطره . آبلیمو 1/4 قاشق چایخوری . آب 3 لیوان
بهترین دستور تهیه مربا و مارمالاد هلوطرز تهیه : هلوها را با پوست داخل آب جوش بریزید و پس از 5 دقیقه با آب سرد آبکشی کنید سپس پوست هلوها را به راحتی جدا کنید ، هسته هلوها را دربیاورید.

 

هلوها را خرد کنید و داخل قابلمه بریزید و آبلیمو و شکر و آب را اضافه کنید سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید مربا حدود 1 ساعت بپزد ( دقت کنید که در این مدت مربا باید ریز بجوشد و از جوش نیفتد ) ، در پایان پخت اسانس وانیل را اضافه کنید.

 

قابلمه را از روی حرارت بردارید و پس از اینکه سرد شد با میکسر مربا را میکس کنید ( میکس شده مربای هلو همان مارمالاد هلو است ) ، سپس داخل شیشه تمیزی بریزید و در یخچال قرار دهید تا سرد شود.

 

نکته ها : هیچگاه از قاشقی که خوب تمیز نشده برای هم زدن مربا استفاده نکنید چون موجب میشود مربا زود کپک بزند ، برای اطلاع از قوام آمدن مربا مقداری از شربت را در قاشقی بریزید ، اگر شیره پس از خنک شدن سریع از قاشق نریخت یعنی که شربتش قوام آمده است.

 

اگر شکر مربا کم باشد ، قوام نیامده باشد یا کاملا پخته نشده باشد ممکن است کپک بزند ، وقتی مربا یا شیره بیش از حد بجوشد یا آنکه شیرینی آن کم باشد شکرک می‌زند و برای رفع آن باید در شربت یا مربا کمی آب جوش و مقداری آبلیمو اضافه کنید و بگذارید چند جوش بزند تا شکرک ان از بین برود.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات