پارس ناز پورتال

بزرگ شدن قلب شما با سه ساعت ورزش هفتگی

بزرگ شدن قلب شما با سه ساعت ورزش هفتگی

بزرگ شدن قلب شما با سه ساعت ورزش هفتگی 

ورزش برای همه ما ضروری است اما بیشتر ما به فکر آن نیستیم و نسبت به آن غافلیم و این گونه است که بیماری ها به سراغ ما خواهند آمد. کسانی که در هر هفته سه یا چهار ساعت ورزش می‌کنند می‌توانند قلب بزرگتری داشته باشند، اما شاید پزشکشان به اشتباه تشخیص دهد که ناراحتی قلبی دارند.

 

می‌دانیم که قلب ورزشکاران حرفه‌ای به خاطر تمرینات سنگینی که انجام می‌دهند، بزرگ‌تر می‌شود، اما این اولین بار است که این پدیده در کسانی که تمرینات متعادلی انجام می‌دهند، مشاهده شده.«دکلان اورگان» از دانشگاه امپریال لندن و تیمش با اسکن کردن قلب ۱۰۹۶ نفر که قلب سالم داشتند، به این اکتشاف رسیدند. آنها پی بردند که به طور میانگین هر چه این افراد بیشتر ورزش می‌کردند، قلبشان بزرگتر بود.

 

اورگان می‌گوید: «تقریبا نیمی از افراد مورد مطالعه‌ی ما که در هفته پنج ساعت یا بیشتر ورزش می‌کردند، قلب بزرگتری داشتند.»این پدیده به شکل خفیف‌ترش در افرادی دیده شد که تنها سه ساعت در هفته ورزش می‌کند. اورگان می‌گوید: «ما مشاهده کردیم که با بیش از سه ساعت ورزش، تاثیر آن بیشتر هم می‌شود.»

 

او البته نگران است که شاید این تغییرات در شکل و اندازه‌ی قلب باعث شود ناراحتی قلبی به اشتباه در فرد تشخیص داده شود.اورگان می‌گوید به مواردی برخورده که به افراد کاملا سالم و سرحال گفته شده که مشکل قلبی دارند. بدترین تاثیر این موضوع جنبه‌ی روانی آن است که تاثیر بسیار بدی می‌گذارد و باعث می‌شود مردم نگران سلامت‌شان شوند.

 

«جوئل رز» از یک موسسه خیریه کاردیومیوپاتی می‌گوید: «این یک مشکل بزرگ است. ما واقعا از این تحقیق استقبال می‌کنیم چون می‌تواند به کاهش تشخیص‌های اشتباه کمک کند.»اورگان حالا از پزشکان می‌خواهد که قبل از نتیجه‌گیری درباره یک ناراحتی از بیمارانشان بپرسند که آیا ورزش می‌کنند یا خیر.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات