پارس ناز پورتال

با هم کیک شکلاتی پاییزی درست کنیم

با هم کیک شکلاتی پاییزی درست کنیم

با هم کیک شکلاتی پاییزی درست کنیم 

فصل پاییز برای خوردن شکلات مناسب است،رونق شکلات خوری در فصول سرد سال بیشتر از همیشه است. با خوردن کیک شکلاتی حال شما خوب می شود. در این مطلب طرز تهیه کیک شکلاتی را برای شما آورده ایم. البته باید قول بدهید که در مصرف شکر زیاده روی نکنید.

 

مواد لازم:
۱ لیوان شیر
۲ لیوان آرد
نمک بسیار اندک نوک قاشق چایخوری
۱ قاشق مربا خوری بکینگ پودر
۱ لیوان شکر قهوه ای
۱ لیوان کره
۳ عدد تخم مرغ
۱ قاشق مرباخوری وانیل شکری

 

مواد لازم جهت تهیه کرم:

۱/۴ لیوان شکلات خرد شده
۲ لیوان شکر
۱/۲ لیوان شیر (یک دوم لیوان)
۱/۴ لیوان نشاسته ذرت
۸ قاشق غذاخوری کره
۱ قاشق مرباخوری وانیل
با هم کیک شکلاتی پاییزی درست کنیمطرز تهیه:

1. فر را روی ۱۸۰ درجه تنطیم کرده روشن کنید تا داغ شود. شیر را روی حرارت قرار داده بگذارید به نقطه جوش برسد. ظرف را از روی حرارت برداشته به آن شکلات خرد شده افزوده خوب مخلوط کنید تا شکلات در شیر حل شود.

 

2. آرد، نمک، بکینگ پودر را چند بار از الک رد کنید. کره نرم شده در فضای آشپزخانه را با شکر قهوه ای بوسیله همزن خوب مخلوط کنید. به طوریکه حجم کره دو برابر شده و حالت کرم پیدا کند. به آن وانیل و تخم مرغ ها را یکی بعد از جذب دیگری بیفزایید. مخلوط شیر و شکلات را کم کم افزوده به همزدن ادامه دهید. آرد را در سه مرحله به مخلوط تخم مرغی افزوده بوسیله همزن دستی مخلوط کنید.

 

3. وقتی خمیر یکدست شد از همزدن دست بکشید. قالب کیک را چرب و آرد پاشی کرده از مایه کیک پر کرده( فضایی برای پف کردن کیک باقی بگذارید. معمولا یک سوم قالب را خالی می گذارند) قالب را بمدت ۳۰ دقیقه در فر داغ قرار دهید تا بپزد.

 

4. نشاسته را در شیر حل کرده به آن شکر، شکلات و کره افزوده روی حرارت قرار دهید تا غلیظ شود. اواخر پخت وانیل را افزوده چند دقیقه بعد ظرف را از روی حرارت بردارید. وقتی کرم شکلاتی خنک شد آن را برای چند دقیقه بوسیله همزن بزنید تا صاف و یکدست شود. رو و میان کیک شکلاتی سرد شده را با کرم پر کرده سرو کنید.

 

نکته: این مقدار شکر برای سلامتی بسیار خطرناک است. لطفا مقدار شکر کرم را از دو لیوان به یک کاهش دهید.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات