پارس ناز پورتال

با افراد خیلی خجالتی چگونه رفتار کنیم؟

با افراد خیلی خجالتی چگونه رفتار کنیم؟

با افراد خیلی خجالتی چگونه رفتار کنیم؟ 

خجالت یک ویژگی رفتاری کمی در برخی از افراد جامعه است. برخی بسیار خجالتی هستند و همیشه سرشان پایین است و از جمع گریزان هستند. همه جای دنیا افراد خجالتی پیدا می شود و اغلب، کسانی که خجالتی نیستند، آنها را درک نمی کنند. اما همه افراد خجالتی، درست مانند ما آرزو و خواسته‌هایی دارند.

 

افراد خجالتی اغلب اعتماد به نفس کافی و مهارت در دوست شدن ندارند.در این مقاله روش هایی ارائه شده است که به وسیله آن می توانید با یک فرد بسیار خجالتی دوست شوید.

 

1- تنها پیش یک فرد خجالتی بروید
برای اینکه با یک فرد خجالتی دوست شوید باید ابتدا تنهایی پیش او بروید تا او شهامت صحبت کردن با شما را داشته باشد.اگر با گروهی از دوستان تان به او نزدیک شود، ممکن است او فشار اجتماعی زیادی روی خود حس کند و احساس ناراحتی و خجالت بسیار نماید.

 

2- محترمانه و ملایم با او رفتار کنید
این برخورد بسیار موثر است، به ویژه اگر در میان جمع دیگران باشید.با صدای بسیار بلند و خشن صحبت کردن، آنها را دچار اضطراب و نگرانی می کند.

 

3- سوژه ای که به هردوی تان مربوط باشد، انتخاب کنید
اگر در آنها علایق و مشکلاتی شبیه خودتان سراغ دارید، گفتگوی تان را با مطرح کردن یکی از آن موضوعات، آغاز کنید.انتظار نداشته باشید که به سرعت وارد گفتگو و مکالمه شوند و همچنین از آنها زیاد سوال نکنید.افراد خجالتی ممکن است وقتی از آنها زیاد سوال بپرسید، به ویژه در خصوص مسائل شخصی شان، احساس راحتی نکنند.

 

اما اگر بین خودشان و شما، شباهت هایی بیابند، ممکن است راحت تر افکار و علایق شان را با شما درمیان بگذارند.

 

4- به سرعت به دنبال واکنش نباشید
نسبت به احساسات آنها حساس باشید. اگر فکر می کنید، دوست ندارند به سوالی پاسخ دهند، موضوع مورد بحث را عوض کرده و در مورد سوژه ای که با آن راحت تر هستند، حرف بزنید.

 

5- به حرف های شان با دقت و صادقانه گوش داده و واکنش های مناسب از خود نشان دهید
افراد خجالتی نسبت به صداقت تان بسیار حساس هستند و ممکن است اگر احساس کنند شما واقعا به حرف هایش علاقه ای ندارید و فقط ظاهرا خود را علاقه مند نشان می دهید، ناراحت و آزرده خاطر می شوند.

 

6- مراقب حرف هایی که می زنید، باشید
از گفتن جوک و یا عبارت هایی که به آنها احساس احمق یا زشت بودن، بپرهیزید و سنجیده صحبت کنید.گفتن این نوع جوک ها توهین نسبت به آنها تلقی می شود، حتی اگر شما واقعا چنین منظوری نداشته اید.

 

7- اولین گفتگوی تان کوتاه باشد
افراد خجالتی معمولا در انتخاب دوستان خود بسیار محتاط هستند.به آنها زمان بدهید و اولین گفتگوی تان کوتاه باشد و اگر آنها احساس راحتی بیشتر کردند، گفتگوهای بعدی تان را طولانی تر کنید. در این مدت هر دو طرف فرصت می یابید که بهتر یکدیگر را بشناسید.

 

8- کاری نکنید تا او احساس کند، اضافی است
اگر میان گفتگوی تان، یکی از دوستان تان از کنارتان گذشت و به شما سلام کرد، پاسخ او را دهید و بلافاصله فرد خجالتی را به دوست تان معرفی کنید.هرگز در مقابل فرد خجالتی شروع به گفتگو با دوست تان نکنید. گفتگوی تان را به زمان دیگری موکول کنید.

 

9- به فرد خجالتی فشار نیاورید تا در دورهمی های اجتماعی شرکت کند
مهمانی های شلوغ برای افراد خجالتی مناسب نیست. بنابراین آنها را به این نوع مهمانی ها دعوت نکنید.

 

10- با آنها به صورت پیامک یا گفتگوی اینترنتی در تماس باشید
اگر فکر می کنید آنها نمی توانند به صورت رو در رو با شما گفتگو کنند، می توانید دوستی تان را با روش های دیگری مانند ارسال پیامک و یا گفتگوی اینترنتی شروع کنید.بدین ترتیب احتمال اینکه بتوانید با او دوست شوید، بسیار بیشترخواهد شد.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات