پارس ناز پورتال

بامیه بخورید چون این خواص مفید را دارد

مجموعه : رژیم و تغذیه

بامیه بخورید چون این خواص مفید را دارد

بامیه بخورید چون این خواص مفید را دارد 

بامیه را خانم ها بیشتر به عنوان خورشت استفاده میکنند و غذای خوشمزه ای هم از آب در می آید . بامیه می‌تواند در درمان دیابت، آسم، کلسترول و بیماری‌های کلیوی نقش موثری داشته باشد. این گیاه جادویی که متعلق به شمال شرق آفریقا می باشد، برای بدن بسیار مفید میباشد. بامیه سرشار از مواد مغذی میباشد که، هر یک از آن‌ها برای سلامت بدن ضروری است.

 

یک فنجان بامیه معادل 21 گرم ویتامین سی، دو گرم پروتئین، 60 میلی‌گرم منیزیم، 299 میلی‌گرم پتاسیم، سه گرم فیبر غذایی، 33 کالری، 7.6 گرم کربوهیدرات، حدود 80 میکروگرم اسید فولیک و حدود 0.2 گرم چربی دارد.تمام قسمت‌های گیاه بامیه قابل مصرف میباشد.

بامیه بخورید چون این خواص مفید را داردعلاوه بر خود بامیه،برگ‌های آن نیز خوراکی است و شما می‌توانید آن را به صورت خام در سالاد و یا پخته مانند چغندر مصرف کنید. فیبر موجود در بامیه به حفظ قند خون كمک می‌كند. بامیه همچنین سرعت جذب قند را كاهش می‌دهد، بنابراین بامیه برای دیابتی‌ها بسیار مفید میباشد.

 

از طرف دیگر،موسیلاژ (نوعی فیبر) موجود در بامیه به كلسترول غذا متصل شده و جذب آن را كاهش می‌دهد و باعث دفع سموم از بدن می‌شود. اثر بامیه در كاهش كلسترول و پروفایل لیپیدی خون، یكی از خصوصیات بسیار مفید این سبزی میباشد، زیرا مثل داروهای كاهنده كلسترول اثرات جانبی ندارد و برای بیماران قلبی و هایپرلیپیدمی توصیه می‌شود.

بامیه بخورید چون این خواص مفید را داردخواص کلی بامیه بدین ترتیب میباشد:تقویت دستگاه ایمنی بدن.کاهش کلسترول.کمک به درمان آسم.جلوگیری از دیابت.کاهش گلوکز جذب شده از غذا.جلوگیری از بیماری‌های کلیوی.بنابراین می‌توانید به طرق مختلف از خواص جادویی بامیه بهره‌مند شوید.

 

یکی از روش‌ها این است که دو سر چند بامیه را زده و پس از خرد کردن، آن‌ها را داخل یک لیوان آب بیندازید. اجازه دهید تا بامیه یک شب داخل آب باقی بماند. صبح روز بعد و نیم ساعت پیش از صبحانه، آن ترکیب آب و بامیه را سر بکشید. البته پختن بامیه نیز روشی متداول برای مصرف این گیاه مقوی و جادویی است.

بامیه بخورید چون این خواص مفید را دارد

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات