پارس ناز پورتال

اپل اعلام کرد در ایران نمایندگی نخواهد زد

اپل اعلام کرد در ایران نمایندگی نخواهد زد

اپل اعلام کرد در ایران نمایندگی نخواهد زد 

با وجود این همه هیاهو درباره طرح رجیستری در ایران و اقدام مسئولین,کسی نظر اپل را جویا نشد که آیا حاضر به دادن نمایندگی به ایران هست یا خیر؟ شرکت اپل در پاسخ به یکی از کاربران ایرانی گفت در ایران هیچ کدام از محصولاتش را به فروش نمی رساند.

 

چندی پیش، خبر اجرای طرح رجیستری با هدف بارزه با ورود گوشی‌های هوشمند قاچاق به کشور اعلام و در پی آن خبری مبنی بر جمع آوری گوشی های آیفون منتشر شد.این موضوع در پی تصمیمی است که بر اساس آن تنها گوشی‌هایی قابلیت فعالیت و خرید و فروش در کشور را داشته باشند که دارای نمایندگی در کشور هستند.

 

به دلیل وجود نداشتن نمایندگی اصلی شرکت اپل در ایران، 9 شرکت آمادگی خود را برای ارائه خدمات پس از فروش شرکت اپل را اعلام کردند که برای رسمی شدن‌شان باید توسط این شرکت تایید شوند.یکی از کاربران ایرانی از شرکت اپل تقاضای تاسیس نمایندگی در داخل کشور داشت. این شرکت در جواب کاربر ایرانی گفت که دست به چنین کاری نمی‌زند و حاضر به این کار نیست.

 

کاربران ایرانی نوشت: “سلام، من یک ایرانی هستم! یک ایرانی که میخواد از شرکت اپل خواهش کنه تا قبل از اجرای طرح رجیستری موبایل های آیفون در ایران نمایندگی تاسیس کنه ، این عادلانه نیست که این همه کاربر در داخل ایران از محصولات اپل استفاده کنند و از هیچگونه خدمات این محصولات بهره مند نشن.

 

وزارت ارتباطات ایران درحال اجرای طرح رجیستری تلفن همراه است که اگر تا زمان اجرای این طرح شرکت اپل در ایران نمایندگی اصلی ثبت نکنه تمام گوشی های ما کاربران که از آیفون استفاده میکنیم بدون رجیستری فرض میشه و از دسترس تمامی شبکه های موبایل ایران خارج میشه از واحد پشتیبانی شرکت اپل خواهش میکنم برای ما کاربران آیفون در ایران کاری کنید”.

 

پاسخ شرکت اپل: “اپل هیچ گوشی و دستگاهی را در داخل ایران نمی فروشد. بر اساس این طرح، همه‌ی گوشی های آیفون توقیف می‌شوند و اپل در مقابل این تصمیم کاری نمی تواند بکند. به ویژه گوشی هایی که از طریق بازار سیاه و یا جاهای دیگر به داخل کشور وارد می‌شود. من (و شاید همه ی آمریکایی ها) به خاطر این مشکل متاسفم. با ارزوی موفقیت برای شما”.

اپل اعلام کرد در ایران نمایندگی نخواهد زد

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات