پارس ناز پورتال

اسفرزه مفید برای دستگاه گوارش

اسفرزه مفید برای دستگاه گوارش

اسفرزه مفید برای دستگاه گوارش 

اسفرزه دارای فیبر فراوان است که برای بدن ضروری می باشد. در بدن انسان فیبر بصورت طبیعی تولید نمی شود و از راه تغذیه تامین می گردد. 

 

کاهش کلسترول

در این مورد نیز همانند سایر فیبرهای رژیمی اسفرزه می تواند بطور قابل توجهی سلامت قلب را با کاهش کلسترول تحت تاثیر قرار دهد. فیبر موجود در آن به کاهش کلسترول جذب شده از مواد غذایی کمک کرده و مانع چسبندگی آن ها در شریان ها و رگ های خونی می شود

 

که این امر به کاهش احتمال تصلب شرایین و مشکلات قلبی می انجامد. بعلاوه اسفرزه باعث تولید صفرا می شود که بیشتر از کلسترول تغذیه می کند.

 

مشکلات دستگاه گوارش

ویژگی اصلی اسفرزه بهبود عملکرد و بهره وری دستگاه گوارش است. اگر شما از اسهال رنج می برید اسفرزه می تواند به شما کمک کرده و حرکات روده را منظم کند و اجابت مزاج شما را به حالت عادی خود بازگرداند. همچنین اگر دچار مشکل یبوست هستید مصرف این گیاه به کاهش ناراحتی شما کمک کرده و حرکات روده را منظم می کند.بعلاوه با کاهش زور زدن و التهاب به از بین بردن بواسیر و زخم معده کمک می کند.

 

پیشگیری از دیابت

اسفرزه دارای اثرات اثبات شده بر روی قند خون است که این امر برای کسانیکه از بیماری دیابت رنج می برند حائز اهمیت است.با تنظیم ترشح انسولین در جریان خون و ثابت نگه داشتن سطح قند خون ، اسفرزه می تواند به جلوگیری از بروز دیابت کمک کند و یا شانس فرد را در ابتلا به آن کاهش دهد. برای افراد مبتلا به دیابت اضافه کردن اسفرزه به رژیم غذایی می تواند بسیار مفید باشد.

 

کاهش وزن

یکی از بهترین مسائل در رابطه با فیبر این است که وجود آن در رژیم غذایی باعث می گردد شما احساس سیری داشته باشید و این مسئله برای افرادی که بدنبال کاهش وزن هستند بسیار مهم است.به گزارش پارس ناز از مصرف میان وعده ها و خوراک سرپایی جلوگیری کرده و از مکمل های اسفرزه استفاده کنید تا وزن شما حفظ شود.

 

فشار خون

در مطالعات اخیر ارتباط میان فشار خون و فیبر یافت شده است.پسلیوم یکی از ترکیبات موجود است که در کاهش فشار خون در افرادی که بطور مداوم اسفرزه مصرف می کنند ، تاثیر دارد. اگرچه نمی توان آن را گشادکننده عروق بشمار آورد اما پسلیوم مسلما تنش موجود در عروق خونی و عروق قلب را کاهش می دهد.

 

خواص ضدالتهابی

مطالعات متعددی نشان می دهند که موسیلاژ اسفرزه در کاهش التهاب روده و کولون تاثیر دارد و این به علت فعالیت فیبر موجود در این موسیلاژ است که باعث کاهش فشار و استرس موجود در روده بزرگ می شود.

 

سم زدایی از بدن

اگرچه موسیلاژ موجود در اسفرزه بعنوان یک ملین شناخته شده است اما یک نوع کارآمد فیبر در رژیم غذایی بشمار می آید. این ماده بطور موثر از بدن سم زدایی کرده و بعنوان پاک کننده دستگاه گوارش باعث پاکسازی و سلامت روده خواهد شد.

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات