پارس ناز پورتال

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)

در جهان پیرامون ما همیشه اتفاقات غیر عادی و عجیب رخ می دهد که با عقل جور نیست و حقایق علمی جالب و عجیب هم وجود دارند. 

 

ﻣﺎﺭ ﺳﺒﺰ ﺗﺎﮎ

مار ﺳﺒﺰ ﺗﺎﮎ ‏( ﺩﺭﺧﺖ ﻣﻮ‏) ،ﻣﺎﺭﯼ ﺑﻪ ﻏﺎﯾﺖ ﺯﯾﺒﺎی ﻧﻪ ﭼﻨﺪﺍﻥ ﺳﻤﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻫﻨﺪ، ﺳﺮﯾﻼﻧﮑﺎ، ﺑﻨﮕﻼﺩﺵ، ﻣﯿﺎﻧﻤﺎﺭ، ﺗﺎﯾﻠﻨﺪ ﻭ ﮐﺎﻣﺒﻮﺝ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. ﻗﺪﺭﺕ ﺩﻓﺎﻋﯽ ﺍﻭ ﺍﺳﺘﺘﺎﺭ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺷﺎﺥ ﻭ ﺑﺮﮒ ﺩﺭﺧﺘﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺳﻢ ﺁﻥ ﭼﻨﺪﺍﻥ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ ﻧﯿﺴﺖ .

 

ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻦ ﻣﺎﺭ ﺧﻮﺵ ﺧﻂ ﻭ ﺧﺎﻝ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﮕﺰﺩ ﺗﻨﻬﺎ ﺗﻮﺭﻡ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﺁﻥ ﻧﯿﺰ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺳﻪ ﺭﻭﺯ ﮐﺎﻣﻼ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ‏(ﺑﮕﺬﺭﯾﻢ ﺍﺯ ﭼﻨﺪ ﻣﻮﺭﺩ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺎﺭ ﺑﺎ ﺳﺮ ﺑﻪ ﭼﺸﻢ ﻗﺮﺑﺎﻧﯿﺎﻧﺶ ﺿﺮﺑﻪ ﺯﺩﻩ ﻭ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﮐﻮﺭ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ). ﻣﺎﺭ ﺳﺒﺰ ﺗﺎﮎ ﮔﻮﻧﻪ ﺍﯼ ﺯﻧﺪﻩ ﺯﺍﺳﺖ ﻭ ﻓﺮﺯﻧﺪﺵ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻏﺸﺎﺀ ﺗﺨﻤﮏ ﺧﻮﺩ ﭘﺮﻭﺵ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﯿﺪﻫﺪ

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)پسری با دستان غول مانند

نام اين پسر بچه 13 ساله اسمش كليم است. او در هند زندگی ميكند و از بيماری عجيب و نادری رنج ميبرد. اين بيماری باعث رشد تومور های غير عادی در دستان او شده كه دست های او را به دست های غول پيكر تبديل كرده است. متاسفانه دكتر ها هم از كمك به او عاجز مانده اند . كليم طی سال ها سعی كرده زندگی خودش را بطور عادی ادامه دهد و با اين مشكل غير عادی بسازد

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)بازار طلسم

بازار طلسم توگو در شرق آفریقا از ترسناک ترین بازارهای دنیاست. این بازار که در «لومه» پایتخت توگو قرار دارد پر است از میزهایی که روی آنها از سر سگ گرفته تا پای فیل و پنجه شامپانزه و اسکلت گوریل فروخته می شود. مردمان این اشیا را برای رهایی از بیماری ها و مشکلات می خرند.

 

این روزها هر گردشگری که وارد این بازار می شود اول به دست یک طبیب سنتی معاینه می شود. قیمت مشخصی هم برای هر ویزیت در این بازار وجود ندارد زمانی که طبیب درمان را انجام داد، شروع می کند به حرف زدن با خدایان. او آنقدر حرف می زند تا با پولی که به او می دهید راضی شود و ساکت شود.

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)عنکبوت متقلب!

ما در طبیعت انواع شیوه‌ های استتار و بقا را سراغ داریم، ولی کشف جدید زیست‌ شناسان واقعا بکر و بسیار جالب است. آنها عنکبوتی را کشف کرده‌اند که یک عنکبوت تقلبی، تقریبا به صورت مجسمه‌ای از خود را می‌سازد و از تارهای تنیده شده توسط خودش آویزان میکند، این کشف در منطقه آمازونی کشور پرو انجام شده است.

 

گمان می‌رود که عنکبوت جدید گونه جدیدی از جنس موسوم به سیکلوسا باشد.که این عنکبوت با استفاده از برگ گیاهان، خرده ریزهای محیط و حشرات مرده، عنکبوتی معمولا بزرگ‌تر از خود را می‌ سازد. دانشمندان گمان می‌کنند که این عنکبوت‌های تقلبی در حکم نوعی طعمه و مکانیسم دفاعی جاندار باشند

 

تا شکارچی‌های عنکبوت گمراه شوند. این کشف جایگاه و مرتبه تکاملی عنکبوت‌ها را که پیش از این هم با ساختن طراحی‌های هندسی تحسین‌برانگیز به تار عنکبوت مهارت خود را ثابت کرده بودند، بالاتر می‌برد.دانشمندی که این کشف را انجام داد، فیل تورس نام دارد.

 

شما می‌توانید در وبلاگ او، این خبر را از زبان خودش، بخوانید. تورس بعد از کشف اولین مورد از این عنکبوت‌ها توانست در یک جستجوی اولیه در مساحتی حدود یک مایل مربع، ۲۵ مورد دیگر از این عنکبوت‌ها را پیدا کند. بعضی از عنکبوت‌های ساخته شده، از نظر ظاهر واقع‌گرا بودند ولی بقیه شبیه کارتون‌های از یک هشت‌پا بودند.

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)سوسک سنگی

سوسک‌ها به تنهایی و به خودی خود برای خیلی از انسان‌ها جزو موجودات ترسناک و عامل فوبیا محسوب می‌شوند، حالا تصور کنید که وقتی این موجود در دسته‌ی حیوانات غول پیکر قرار بگیرد چه اتفاق ناگواری رخ می‌دهد! تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به یک سوسک با پوسته‌ای بسیار سخت و سنگین است

 

که در کشورهای حوزه‌ی آمریکا جنوبی یافت می‌شود و بدن آن می‌تواند تا اندازه‌ی معادل ۶.۵ اینچ (بیش از ۱۶.۵ سانتی‌متر) رشد داشته باشد!

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)رد پای شیطان

نیمه شب 8 و یا 9 فوریه سال 1855 بود که برف سبکی در اطاف روستای دوان شروع به بارش کرد، بعد از قطع برف، ساکنین منطقه رد پای عجیبی رو مشاهده کردن. این رد پا شبیه سُم بوده و اندازش حدود 1.5 تا 2.5 اینچ برآورد شد. این رد پا نشون میداد که صاحبش حدود 100 مایل راه رفته و گاهی تغییر مسیر داده ولی نکته شگفت انگیز این بود که در طول مسیر، رد پا هیچگاه قطع نمیشد.

 

با دنبال کردن رد پاها، مردم به چندیت دیوار، رودخانه و یا گاها طویله رسیدن که همانطور که گفته شد، این رد پاها همگی به شکل مستقیم بوده و از روی همه این موانع رد شد. این رد پای عجیب روی سقف طویله، دیوار و مکان هایی بود که وسط راه این شخص قرار داشت.

 

مردم روستای دوان، به این ردپاها لقب “رد پای شیطان” دادن. در 12 مارس 2009 هم در همین روستا چنین رد پایی دوباره ظاهر شد که عکس بالا برای اون موقع هست.

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)پل مرگبار اورتون

این پل در میلتون، اسکاتلند قرار داره و ظاهرش کاملا طبیعی هست. پل اورتون از زمانی که سگ ها از روش بقصد خودکشی میپرن مشهور شده. سگ ها روی پل میرن و از ارتفاع 50فوتی به سمت مرگ خودشون میپرن.نکته جالب و معمایی این قضیه اینه که همه این سگ ها دقیقاً از یک طرف پل و تقریباً از یک نقطه میپریدن.

 

البته فقط سگ ها این کار را نمیکردن. در سال 1994 یک مرد، بچه خردسالش رو از این پل پرتاب کرد به این بهانه که فرزندش ضد مسیح شده؛ و چند سال بعد خودش رو هم بقصد خودکشی قصد داشت پرت کنه. ساکنین منطقه باور دارن این پل، پلی بین دنیای زندگان و مردگان است.

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)کشتی SS Ourang Medan

در نزدیکی های ماه فوریه 1948 بود که کشتی های اطراف اندونزی، وحشتناک ترین روزهای خودشونو سپری میکردن. یکی از کشتی های منطقه پیغام زیر را دریافت کرد: تمامی خدمه به همراه کاپیتان کشتی مردن، منم مُردم!این پیغام توسط کد مورس و از کشتی ای به نام SS Ourang Medan ارسال شده بود.

 

با دریافت این پیغام، چند کشتی برای بررسی موضوع و کمک به محل فرستاده شدن که با ورود خدمه نجات به کشتی، با وحشتناکترین صحنه زندگی خودشون مواجه شدن. تمامی خدمه کشتی به طرز عجیبی از دنیا رفته بودن. چشم های همه باز بود و دست هاشون به حالت کشیده و صورت تمامی اجساد رو به سمت خورشید قرار گرفته بود.

 

تمامی چهره ها از ترسیدن شدیدشون قبل از مرگ خبر میداد. حتی سگ کشتی هم مُرده بود.خدمه نجات وقتی وارد اتاق دیگ بخار کشتی شدند، از شدت سرما به لرزه افتادند، در حالی که دماء اتاق 100درجه سانتی گراد براورد شده بود. بعد از پایان تحقیق، نتیجه بر این شد که کشتی رو به لنگرگاه برگردونن.

 

به محض بستن سیم های یدک کش، مه غلیظی شروع شده و کشتی SS Ourang Medan به همراه تمامی خدمه خودش منفجر شده و هیچ اثری ازش باقی نموند.

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)شنتی دوا، دختربچه عجیب!

شنتی دختربچه ای 4 ساله بود که در هند زندگی میکرد و مدام به پدر و مادرش میگفت که در روستای «موترا» زندگی میکند و مادر سه کودک هم هست. همچنین اسم خودشو لوجی (Ludgi) میدانست.

 

بعد از تکرار این داستان توسط شنتی، خانوادش تصمیم به بررسی این موضوع میگیرند و بعد از تحقیقی متوجه میشوند که موترا نام روستایی واقعی بوده که زنی به نام لوجی که به تازگی از دنیا رفته انجا زندگی میکرد؛ این زن همچنین سه فرزند هم داشت.

 

والدین شنتی که بسیار متعجب شده بودند دخترشان را به این روستا برده و با کمال تعجب میبینند که کودک 4 ساله‌شان به راحتی با لهجه محلی این روستا آشنایی کامل دارد و با مردم به زبان محلی حرف میزند! نکته جالب اینکه شنتی 24 راز مختلف از زندگی لوجی رو برملا کرد که همگی کاملاً صحیح بودند.

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)سنگ های روان دره مرگ

سنگ‌های روان به یک پدیده ناشناخته زمین شناسی اشاره دارد که در بستر دریاچه خشک ریسترک پلایا واقع شده است.این دریاچه در شمال غربی صحرای معروف “دث ولی” یا دره مرگ، و در نزدیکی صحرای نوادا قرار دارد.در این فرآیند سنگ‌ها،بدون دخالت عوامل انسانی و حیوانی،

 

به مرور زمان مسافت نسبتا طولانی را طی کرده و رده هایی از خود به جای می‌گذارند.نیرویی که باعث حرکت این سنگ‌ها می‌گردد همچنان ناشناخته مانده و موضوع تحقیق دانشمندان است.

اتفاقات و حقایق علمی و عجیب در دنیا (4)

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات