پارس ناز پورتال

آیا شما هم این خبر را شنیده اید / سوراخ شدن پوست

آیا شما هم این خبر را شنیده اید / سوراخ شدن پوست

آیا شما هم این خبر را شنیده اید / سوراخ شدن پوست 

حشره ای که از هند به ایران وارد شده و درصورت تماس با این حشره , شما بدنتان سوراخ سوراخ شده و کلا از بین خواهد رفت . لطفا این خبر را به بقیه هم اطلاع رسانی کنید ! متن مطلبی که این روزها در فضای مجازی در حال تکثیر است .

 

آیا شما هم این خبر را شنیده اید؟ فکر می کنید چند درصد از خبرهایی که روزانه در فضای مجازی چرخ می خوردند و از این گروه به آن کانال و از کانال به صفحه های شخصی می رسد صحیح است؟

 

طبق آخرین آماری که صدا و سیمای اعلام کرد حداقل 80% این اخبار شایعه و دروغ هستند. اما با این حال بسیاری از این خبر ها در ذهن باقی مانده و تا مدتها فکر آدمی را مشغول می کنند که اگر صحیح باشد چه؟

 

این خبر نیز از این دسته است . با توجه به تصاویری که همراه آن پخش شده ذهن انسان را بیشتر مغشوش می کند. با دیدن این تصاویر چه حسی به شما دست داده است؟ اگر با نگاه کردن به این عکس باعث می شود که پوستتان خارش بگیرد، و یا بدنتان مور مور شود و موهایتان درد بگیرد، ممکن است شما ازبیماری ترایپوفوبیا رنج ببرید .

 

البته با توجه به تاثیر گذار بودن این عکس بهتر است برای مطمئن شدن از اینکه شما نیز از جمله بیماران هستید تست های دیگری نیز انجام دهید.برای مثال به این عکس ها نگاه کنید:

آیا شما هم این خبر را شنیده اید / سوراخ شدن پوست

آیا شما هم این خبر را شنیده اید / سوراخ شدن پوست

آیا شما هم این خبر را شنیده اید / سوراخ شدن پوست

ترایپوفوبیا، ترس از سوراخ های کوچک و غیرمتقارنی است که ممکن است به طور طبیعی یا مصنوعی به وجود آمده باشند. ترایپفوبیا از ترکیب کلمه ی یونانی تراپیو به معنی سوراخ کردن و کلمه ی فوبیا به معنی ترس شدید و بیمار گونه ساخته شده است.

 

کسانی که از بیماری ترایپوفوبیا رنج می برند ، می گویند هنگام دیدن سوراخ های کوچک دچار اضطراب می شوند، تهوع و بی خوابی می گیرند و بدنشان به خارش می افتد.

 

هزاران نفر از سراسر دنیا ادعا می کنند که به این بیماری مبتلا هستند ولی تاکنون ترایپوفوبیا به طور رسمی به عنوان یک فوبیا شناخته نشده است. فوبیا، ترس شدید و بیمارگونه ای است که در زندگی فرد ایجاد اختلال می کند ، بر خلاف ترس معمولی که زودگذر است و هنگام مواجهه با خطر اتفاق می افتد، فوبیا بیشتر ترس از قرار گرفتن در یک موقعیت است.

 

 

اینترنت هم نقش بسیار زیادی در شیوع ترایپوفوبیا دارد. تعداد مبتلایان به ترایپوفوبیا بعد از ساخته شدن صفحه ی فیسبوک ، چندین برابر شده است. ماسای اندروز، کسی که صفحه ی فیسبوک و بسیاری از سایت های ترایپوفوبیا را ساخته است، می گوید نه تنها این بیماری واقعی است بلکه به اندازه ی ترس از ارتفاع و ترس از عنکبوت جدی هم هست!

 

انگار مسئولان ویکی پدیا هم با نظر روانشناسان موافقند و نمی گذارند صفحه ای به نام تراپیوفوبیا در ویکی پدیا وجود داشته باشد. تاکنون هر صفحه ای که درباره ی این مسئله ساخته شده است، به دلایل مختلفی از ویکی پدیا حذف شده است. به گفته ی مسئولین ویکی پدیا ترایپوفوبیا یک بیماری ساختگی است و نیازی نیست ویکی پدیا به شیوع آن کمکی بکند.

 

در جای دیگری هم گفته اند که ویکی پدیا جای چیزهایی که یک روزه ساخته شده اند نیست! مطمئنا صفحه ی کنونی هم چند وقت دیگر ، حذف خواهد شد.

 

به هر حال این شایعه با فتوشاپ و کنار هم قرار دادن چند عکس که هیچ ربطی به هم ندارند ساخته و از ترایپوفوبیا هم برای دامن زدن به این ترس استفاده کرده و این معجون رعب انگیز را به همگان عرضه نموده اند.

 

دلایل رد این خبر:

حشره ای که در تصاویر دیده می شود “ساس آبی غول پیکر” نر است که تخمهایش را بر دوش میبرد! این حشره خطرناک یا کشنده نیست و عامل یا ناقل بیماری یا عفونت خاصی نمی باشد! و در ضمن ویروس ها میکروارگانیسم هایی با اندازه بین 200 تا 300 نانومتر هستند؛ ویروس خواندن این حشره ناشی از کم سوادی مترجم شایعه است.

آیا شما هم این خبر را شنیده اید / سوراخ شدن پوست

تصویر انگشت های توخالی حاصل میکس عکس دهان دو “مارماهی نقره ای” بر روی تصویر دو انگشت است!

آیا شما هم این خبر را شنیده اید / سوراخ شدن پوست

تصاویر دستهای حفره دار مربوط به گریم های حرفه ای و آماتوراست! چند کاربر شبکه های اجتماعی آموزشها و ویدیوهای متعددی از ساخت این گریمهای ترسناک منتشر کرده اند.

 

 

 

Xبستن تبلیغ
تبلیغات